Novinka od Apple sa týka iba USA

Na televíznej stanici CBS bolo včera oznámené, že Apple pripravuje bližšie nešpecifikovanú novinku, ktorá sa nebude týkať zariadení alebo iných softvérových produktov. Technologický gigant dodržal slovo a formou tlačovej správy zverejnil nové podrobnosti ohľadom iniciatívy Racial Equity and Justice Initiative (REJI).

Jedná sa o súbor nových opatrení a projektov, ktoré majú zabrániť systémovému rasizmu. Informácie ohľadom REJI boli medializované ešte v júni minulého roka ako reakcia na celosvetové protesty po vražde Breonny Taylor, Georga Floyda a ďalších…

Technologický gigant vtedy prisľúbil, že do svojho programu zainvestuje 100 miliónov dolárov. Dnes bližšie špecifikoval, ako sa bude s týmito peniazmi zaobchádzať.

Celá iniciatíva stavia na podpore rasovej rovnosti vo vzdelávaní, ekonomike a systéme trestného súdnictva. Na starosti ju má viceprezidentka spoločnosti Apple pre životné prostredie, politiky a sociálne iniciatívy, Lisa Jackson.

Prvých 25 miliónov dolárov bude investovaných do Propel Center, ktoré je určené na podporu ďalšej generácie rozmanitých lídrov, poskytovaním moderných učebných plánov, technickej podpory, kariérnych príležitostí a štipendií.

V Propel Center sa bude nachádzať množstvo vzdelávacích programov zameraných na umelú inteligenciu a strojové učenie, poľnohospodárske technológie, sociálnu spravodlivosť, zábavné umenie, vývoj aplikácií, rozšírenú realitu, dizajn, výtvarné umenie a v neposlednom rade prípravu na podnikanie. S ich tvorbou a vedením pomôžu priamo odborníci z Apple.

Aby toho nebolo málo, technologický gigant otvorí aj svoju Developer Academy v Detroite, určenú pre mladých vývojárov, kde si bude môcť nájsť každý svoj vzdelávací kurz podľa schopností a vedomostí. Za zmienku stoja tiež investície do rizikového kapitálu, ktoré majú pomôcť projektom s menšinami.

Ako teda vidíte, Apple nepredstavilo žiadne novinky, ktoré by sme mohli zužitkovať aj na Slovensku. Každopádne ukázalo, že vidí problémy v rasovej otázke a snaží sa ju riešiť. To je veľmi dobrá správa. Všetky informácie nájdete v oficiálnej tlačovej správe od spoločnosti Apple.

Prečítajte si tiež  Nový MacBook Air s Mini-LED obrazovkou dorazí budúci rok
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.