Veľké oznámenie od Apple už zajtra

Generálny riaditeľ spoločnosti Apple sa ocitol v rozhovore pre televíznu stanicu CBS, kde sa okrem iného vyjadroval aj k minulotýždňovým udalostiam v americkom kongrese. Ako iste viete, sám tieto činy odsúdil v rámci svojho príspevku na sociálnej sieti Twitter. Podľa jeho tvrdení je kľúčové, aby za tieto nepokoje niesli zodpovednosť tí, ktorí ich spôsobili (narážal tak na prezidenta Donalda Trumpa).

V krátkom zostrihu boli rozoberané aj problémy alternatívnej sociálnej siete Parler, ktorú technologický gigant odstránil z internetového obchodu App Store (zmizla aj z Google Play či Amazon Web Services). Nás však teraz zaujíma niečo úplne iné, čo taktiež súviselo s rozhovorom.

Moderátorka CBS, Gayle King prezradila, že samotný rozhovor nebol naplánovaný preto, aby rozoberal Parler. Apple ho vraj s televíziou dohodlo ako súčasť „veľkého oznámenia“, na ktoré sa máme pripraviť v stredu, 13. januára 2021.

Pokiaľ sa už tešíte, že firma predvedie nový hardvér (napríklad AirTags), rovno vás upozorňujeme, že to tak nebude. Samotná moderátorka Gayle King upresnila, že oznámenie nebude súčasťou nového produktu ale niečoho lepšieho a väčšieho. Nechajme sa prekvapiť.

V súčasnosti nie je známe, kedy a akou formou bude novinka zverejnená. Očakávame však tlačovú správu niekedy v poobedných hodinách, podobne, ako to bolo pri predstavení slúchadiel AirPods Max. Čo to podľa vás môže byť? Napíšte nám do komentára.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.