Spoločnosť Apple nepredstavia len nový MacBook s 12″ retina displejom ale aj tie staré MacBooky, ktoré ponúkajú výkonnejšie procesory s architektúrou Broadwell. Tieto procesory na prvý pohľad vylepšujú počítače len minimálne, no skutočnosť je iná! Nový MacBook zvláda pri použití display portu 1.2 4K video na 60hz!

Zvládne aj 4K pri 60hz!

Apple na svojich stránkach pri MacBooku Air odhalil, že jeho nový počítač podporuje externý monitor pripojený cez display port 1.2 s maximálnym rozlíšením 2560×1600 bodov, čo sa rovná rozlíšeniu 4K. Dnes sa však zistilo, že táto skutočnosť, ktorá sa na stránkach Apple nachádzala už pri minuloročnom modeli je ešte o čosi lepšia. Nový MacBook Air, ktorý má vstavané grafické jadro Intel HD Graphics 6000 zvláda pri použití display portu 1.2 (Pri HDMI kábli len 24hz) 4k video so 60hz!

- Reklama -

Aj keď aj minuloročný model ponúkal možnosť napojenia externého 4K monitoru, podporoval len 30hz. počítač by mal pri takomto rozlíšení fungovať úplne normálne a pripojenie druhej obrazovky by pri bežnej práci nemalo mať výrazný vplyv na výkon. Samozrejme bežnou prácou myslíme kancelársku prácu, pre ktorú bol Air koniec koncov vyvinutý!

MacBook Air 2015 - svetapple.sk
MacBook Air 2015 – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.