Kalifornský gigant, ktorý je v súčasnosti najhodnotnejšou firmou na svete predstavil úplne nový MacBook s 12″ Retina displejom, ktorý tak „trošku“ predbehol svoju dobu a za to si vyslúžil aj poriadnu dávku kritiky. Práve z tohto dôvodu sa neočakávalo, že zo začiatku ponúkne veľké predaje. Zdá sa však, že tieto informácie sú mylné a Apple predá viac počítačov, ako sa predpokladalo!

Je trh pripravený?

Trh s počítačmi je v súčasnej dobe na veľmi zaujímavej úrovni a poslednou dobou sa objavuje stále viac počítačov, ktoré ponúkajú extrémne tenké telo, mobilné procesory a dobrú výdrž baterky. To si všimlo aj Apple a k tomuto všetkému pridalo ešte aj jeden jediný USB port. Každopádne, na nový MacBook neboli zrovna najlepšie ohlasy vzhľadom na jeho parametre a výkon. Analytici dokonca tvrdili, že ho mala spoločnosť predstaviť až o jeden či dva roky neskôr aby sa naň trh dokonalo pripravil. Každopádne, načo sa prispôsobovať trhu, keď ho môžete tvoriť? MacBook vraj ponúkne omnoho lepšie predaje, ako by mnohí predpokladali!

- Reklama -

Podľa najnovších informácií od analytikov by mohol nový ultra tenký počítač s retina displejom tvoriť najviac ziskov z predaja počítačov Mac za rok 2015! Zo začiatku to vraj tak vyzerať nebude, vzhľadom na to, že Apple má ešte stále problémy s dodávkami Retina displejov. Znamená to, že počas prvého štvrťroku predá len asi 450 000 kusov 12″ MacBooku. Tu by mali celkové predaje počítačov Mac poklesnúť o 15%. Neskôr však okamžite vzrastú  o 30% a to všetko vďaka tomuto Macu. Zdá sa, že MacBook má veľmi dobre našliapnuté, uvidíme, ako to dopadne v skutočnosti.

12" Retina MacBook - svetapple.sk
12″ Retina MacBook – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.