Kalifornský gigant, ktorý je v súčasnosti najhodnotnejšou firmou na svete predstavil úplne nový MacBook s 12″ Retina displejom, ktorý tak “trošku” predbehol svoju dobu a za to si vyslúžil aj poriadnu dávku kritiky. Práve z tohto dôvodu sa neočakávalo, že zo začiatku ponúkne veľké predaje. Zdá sa však, že tieto informácie sú mylné a Apple predá viac počítačov, ako sa predpokladalo!

Je trh pripravený?

Trh s počítačmi je v súčasnej dobe na veľmi zaujímavej úrovni a poslednou dobou sa objavuje stále viac počítačov, ktoré ponúkajú extrémne tenké telo, mobilné procesory a dobrú výdrž baterky. To si všimlo aj Apple a k tomuto všetkému pridalo ešte aj jeden jediný USB port. Každopádne, na nový MacBook neboli zrovna najlepšie ohlasy vzhľadom na jeho parametre a výkon. Analytici dokonca tvrdili, že ho mala spoločnosť predstaviť až o jeden či dva roky neskôr aby sa naň trh dokonalo pripravil. Každopádne, načo sa prispôsobovať trhu, keď ho môžete tvoriť? MacBook vraj ponúkne omnoho lepšie predaje, ako by mnohí predpokladali!

Podľa najnovších informácií od analytikov by mohol nový ultra tenký počítač s retina displejom tvoriť najviac ziskov z predaja počítačov Mac za rok 2015! Zo začiatku to vraj tak vyzerať nebude, vzhľadom na to, že Apple má ešte stále problémy s dodávkami Retina displejov. Znamená to, že počas prvého štvrťroku predá len asi 450 000 kusov 12″ MacBooku. Tu by mali celkové predaje počítačov Mac poklesnúť o 15%. Neskôr však okamžite vzrastú  o 30% a to všetko vďaka tomuto Macu. Zdá sa, že MacBook má veľmi dobre našliapnuté, uvidíme, ako to dopadne v skutočnosti.

12" Retina MacBook - svetapple.sk
12″ Retina MacBook – svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.