Spoločnosť Apple tvrdo pracuje na tom, aby vylepšila všetky svoje produkty. Len nedávno aktualizovala MacBook Air a teraz prichádza na radu MacBook Pro 13″. Informoval o tom Jon Prosser, ktorý je v poslednej dobe v médiách relatívne často…

Nový MacBook Pro 13″ príde na budúci mesiac.

Podľa dnešných informácii by malo Apple predstaviť MacBook Pro 13″ s klasickou nožnicovou klávesnicou, už počas mája 2020. Zariadenie ponúkne pravdepodobne rovnakú uhlopriečk, ako jeho predchodca. 14″-palcov sa podľa posledného úniku konať nebude (aj keď to samozrejme nie je isté). Jon Prosser informoval dokonca aj o kódovom označení produktu. Apple ho interne uvádza ako „J223. Bližšie detaily, ako ani presný dátum predstavenia leaker zatiaľ neupresnil.

Nové procesory a viac pamäte

Medzi hlavné novinky, ktoré očakávame, patria určite nové procesory 10. generácie od Inetu (Ice Lake), produkované pomocou 10nm výrobného procesu. Mali by dať zariadeniu vyšší výkon, nižšiu energetickú náročnosť a v neposlednom rade aj lepšie odvádzanie tepla. Ďalšia novinka, ktorá by sa tu mohla objaviť je 256 GB SSD pamäť už v štandarde, za nezmenenú základnú cenu (terajšej 128 GB verzie). Rovnakého kroku sme sa dočkali aj pri MacBooku Air 2020 a Macu mini 2020. Pri nástupcovi menšej verzie „Pro“ nám to teda príde logické.

Nový MacBook Pro 13" príde na budúci mesiac.
Nový MacBook Pro 13″ príde na budúci mesiac.

Medzi menšie zmeny môže patriť nielen technológia klávesnice, ale aj jej rozloženie. Šípky by nemali byť „plné“ ale mali by predstavovať tvar písmena „T“ (ako na MacBooku Pro 16″). Taktiež by sa mala samostatne oddeliť klávesa „ESC“ či tlačidlo Touch ID. Uvidíme ako to napokon dopadne a kedy sa nového MacBooku Pro 13″ na trhu dočkáme. Aj keď je tento produkt stále zahalený rúškom tajomstva a veľa o ňom nevieme, o to viac sa naň tešíme!

Prečítajte si tiež  3 aplikácie, ktoré sú dnes v ZĽAVE
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.