Apple postavilo počítače, z ktorých budú mať radosť najmä profesionálni používatelia. MacBooky Pro 14″ a 16″ môžu byť vybavené extrémne výkonnými procesormi M1 Pro a M1 Max a taktiež sa budú spoliehať na veľmi kvalitný displej.

V oboch prípadoch nesie označenie Liquid Retina XDR display a obsahuje malý výrez pre kameru podobne, ako to má napríklad iPhone X a novšie modely.

- Reklama -

Vnútri sa však nenachádza Face ID ale „iba“ nová 1080p Face Time kamera, senzor na snímanie okolitého svetla a taktiež mikrofón. Vďaka tomuto kroku majú rámčeky okolo displeja len 3,5 mm, čo pôsobí veľmi moderne a minimalisticky.

Zabudnúť však nemôžeme na to, že ide o opätovné použite technológie mini-LED, ktorú sme v súvislosti so spoločnosťou Apple mohli vidieť po prvýkrát začiatkom roka v iPade Pro 12,9″.

Displej vyladený do posledných detailov 

Rozlíšenie menšieho prevedenia je 3035 x 1965 px a väčšieho zas 3456 x 2234 px. Spoločnosť Apple nezabudla na evente Unleashed spomenúť, že tento displej je najlepším, aký môžete v súčasnosti získať v prenosnom počítači a my o tom vôbec nepochybujeme. Dôkazom je aj jas na úrovni 1000 nitov.

Kontrastný pomer dosahuje úrovne 1,000,000:1, displej dokáže zobraziť 1 miliardu farieb a taktiež má k dispozícii technológiu ProMotion.

Doterajšie MacBooky Pro pracovali maximálne so 60 Hz obnovovacou frekvenciou . Tie nové majú k dispozícii až 120 Hz, čo je rovnako ako v iPhone 13 Pro/13 Pro Max či iPade Pro (niekoľko starších generácii).

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tomto displeji myslíte vy. Je to revolúcia alebo malo Apple podobný krok vykonať už dávno?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.