Apple musí neustále aktualizovať a vylepšovať technológie, na ktorých stavia svoje portfólio. Produkty sa nebudú predávať ak budú zastaralé a súčasné MacBooky už trošíčku zastaralé sú. Nie, že by nám nestačili, to si určite netrúfame povedať, avšak nie je to po dizajnérskej stránke to, čo je Apple schopné v roku 2016 vyrobiť. Veď modely s Retinou prišli už v roku 2011. Apple bude tento rok významne aktualizovať, bude to ale k lepšiemu?

Nový MacBook Pro unikol na internet, vieme ako vyzerá!

MacBook Pro 13″ je pravdepodobne hneď druhým najpredávanejším MacBookom ak nie aj prvým, hneď po modeli Air, ktorý je lacnejší, tenší, menší, kompaktnejší, no za to o čosi zastaralejší, veď nemá ani Retinu. Hoci je teda MacBook Pro stále špica, mohol by trošíčku schudnúť či už na váhe alebo na celkovej veľkosti. Apple si to uvedomuje a presne preto pracuje na novom modeli, ktorý príde už koncom tohto roka. Dnes uniklo jeho šasi a my vieme prvé informácie!

- Reklama -

Tak v prvom rade, OLED klávesnica sa nebude týkať celého panelu klávesnice tak, ako sme si mysleli. Na jednej strane možno trošku sklamanie, no my to vidíme veľmi triezvo. Určite sa pracuje lepšie s klasickou hardvérovou klávesnicou ako s tou digitálnou. ďalšia veľká zmena je v MagSafe konektore. Jeho absencia na menšom MacBooku 12″ bola zrejme prvý náznak, že končí. Nemá byť totižto už ani tu a to nás naozaj veľmi mrzí, bola to jedna z vecí, ktorú sme na Macu vždy obdivovali. Nahradí ho USB-C a ten tu bude v počte 4 kusy.

Nakoniec zmizne aj čítačka SD kariet z boku zariadenia, budeme si musieť vystačiť asi len s USB-C. Zaujímavé je tiež to, že Apple zrejme pridá vstavané reproduktory aj do menšieho 13″ modelu. Doposiaľ sme ich mohli vidieť iba pri 15″ MacBooku hneď vedľa klávesnice. Vzhľadom ale na to, že na úniku je menší model a tiež ich má hneď vedĺa klávesnice konštatujeme, že Apple zapracovalo aj na zvuku.

MacBook - svetapple.sk

MacBook - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here