V najbližšom období by sme sa okrem updatu portfólia iPhonov a hodiniek Apple Watch mali dočkať aj nových modelov MacBooku Pro. Tie by sa síce mali predstaviť v novom 14 a 16-palcovom prevedení, no okrem veľkosti tela a obrazovky by sa od seba nemali veľmi líšiť.

Prečítajte si tiež  Apple pracuje na veľkom 32" iMacu s procesorom Apple Sillicon

Cenovka nových MacBookov Pro by mala oproti momentálnej ponuke pochopiteľne o niečo vzrásť. Nový čip M1X by mal ponúknuť ešte väčší výkon ako jeho m-kový predchodca, ktorý momentálne poháňa počítače jablkového portfólia. Mnoho fanúšikov sa ale nazdávalo, že 16-palcová verzia nového Pro-čka dostane ešte o niečo viac. Senzácia sa ale podľa všetkého konať nebude a oba modely by mali byť po výkonnostnej stránke rovnaké.

V konečnom dôsledku si teda záujemca bude vyberať hlavne vo veľkostnej kategórii. Nakoľko oba MacBooky pravdepodobne ponúknu rovnakú rýchlosť a výkon, bude len na vás či chcete zainvestovať do väčšej obrazovky alebo do prenosnejšieho konceptu, ktorý zaberie menej miesta pri cestovaní.

Očakávaný 14-palcový model by mal časom nahradiť momentálnu „trinástku“. Cenovka teda určite nebude malá, no nevzrastie tak ako v prípade rozmernejšieho kolegu. V prípade high-endovej verzie, ktorá je momentálne dostupná s Intel procesorom, začína cena okolo 2400 dolárov. Obidve verzie by teda v porovnaní s predchodcami mali o niečo nabrať na cene, no spolu s touto skutočnosťou sa dočkáme aj beštiálneho výkonu v rámci čipu M1X.

Ktorý z očakávaných MacBookov Pro by ste si vybrali vy? Dali by ste prednosť väčšej obrazovke, alebo skôr kompaktnejšiemu a prenosnejšiemu modelu? Podeľte sa s nami o váš názor v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.