Po predstavení 24″ iMacu s procesorom M1 sa množstvo ľudí pýtalo, kde je nástupca obľúbenej 27″ verzie, ktorá sa naďalej predáva s čipmi od Intelu.

Technologický gigant na ňu samozrejme nezabudol a v Cupertine sa na tomto počítači stále tvrdo pracuje. Informácie nám potvrdil svetoznámy leaker Mark Gurman (presnosť 88,8 %) z agentúry Bloomberg.

- Reklama -

Podľa jeho zistení, ktoré sa zakladajú na informáciach zvnútra spoločnosti či dodávateľských reťazcov by mal mať väčší iMac ešte väčšiu uhlopriečku. Hoci tá nebola presne definovaná, dlhšou dobu sa hovorí o rozmere 32″. iMac by tak dobehol svojimi rozmermi aj Pro Display XDR.

Podľa Gurmana je nepravdepodobné, že by Apple uviedlo tento počítač s procesorom M1. Ako základ tu bude pravdepodobne pracovať výkonnejší čip M1X či dokonca M2X. Taktiež by sme sa mohli stretnúť s prvými ARM GPU priamo od spoločnosti Apple.

32″ iMac dostane podobný dizajn a technológie ako 24″ verzia 

imacZároveň máme počítať so všetkými zmenami, ktoré priniesol menší 24″ model. Hovoríme napríklad o tenučkom dizajne, mikrofónoch štúdiovej kvality, MagSafe konektore a podobne.

Prečítajte si tiež  iMac 2021 - exkluzívne rendery od redakcie svetapple.sk

Hoci to pôvodne vyzeralo tak, že 32″ iMac príde už v roku 2021, podľa všetkého sa procesy skomplikovali. Dôvodom je jednak pandémia koronavírusu ale aj aktuálna kríza, ktorá pretrváva v oblasti polovodičov. Apple skrátka nemôže predstaviť svoj nový high-endový počítač, pretože ho nedokáže vyrobiť v potrebnom množstve.

Namiesto toho sa sústredí na iné zariadenia, ako napríklad MacBook Pro 14″ a MacBook Pro 16″. V tomto roku by mohol byť aktualizovaný aj základný Mac mini a v prvej polovici roka 2022 sa pravdepodobne dočkáme 32″ iMacu.

Dajte nám vedieť do komentára, či na tento stroj čakáte…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.