Po predstavení 24″ iMacu s procesorom M1 sa množstvo ľudí pýtalo, kde je nástupca obľúbenej 27″ verzie, ktorá sa naďalej predáva s čipmi od Intelu.

Technologický gigant na ňu samozrejme nezabudol a v Cupertine sa na tomto počítači stále tvrdo pracuje. Informácie nám potvrdil svetoznámy leaker Mark Gurman (presnosť 88,8 %) z agentúry Bloomberg.

Podľa jeho zistení, ktoré sa zakladajú na informáciach zvnútra spoločnosti či dodávateľských reťazcov by mal mať väčší iMac ešte väčšiu uhlopriečku. Hoci tá nebola presne definovaná, dlhšou dobu sa hovorí o rozmere 32″. iMac by tak dobehol svojimi rozmermi aj Pro Display XDR.

Podľa Gurmana je nepravdepodobné, že by Apple uviedlo tento počítač s procesorom M1. Ako základ tu bude pravdepodobne pracovať výkonnejší čip M1X či dokonca M2X. Taktiež by sme sa mohli stretnúť s prvými ARM GPU priamo od spoločnosti Apple.

32″ iMac dostane podobný dizajn a technológie ako 24″ verzia 

imacZároveň máme počítať so všetkými zmenami, ktoré priniesol menší 24″ model. Hovoríme napríklad o tenučkom dizajne, mikrofónoch štúdiovej kvality, MagSafe konektore a podobne.

Prečítajte si tiež  iMac 2021 - exkluzívne rendery od redakcie svetapple.sk

Hoci to pôvodne vyzeralo tak, že 32″ iMac príde už v roku 2021, podľa všetkého sa procesy skomplikovali. Dôvodom je jednak pandémia koronavírusu ale aj aktuálna kríza, ktorá pretrváva v oblasti polovodičov. Apple skrátka nemôže predstaviť svoj nový high-endový počítač, pretože ho nedokáže vyrobiť v potrebnom množstve.

Namiesto toho sa sústredí na iné zariadenia, ako napríklad MacBook Pro 14″ a MacBook Pro 16″. V tomto roku by mohol byť aktualizovaný aj základný Mac mini a v prvej polovici roka 2022 sa pravdepodobne dočkáme 32″ iMacu.

Dajte nám vedieť do komentára, či na tento stroj čakáte…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -