macOS 11.3 zistí, či máte dosť batérie pred pracovným stretnutím

Vývojár Steve Moser sa postaral o zaujímavé zistenia, ktoré vyplývajú z druhej beta verzie macOS 11.3 – určenej pre vývojárov. V Apple sa evidentne snažia, aby boli ich softvérové služby ešte inteligentnejšie a preto zapracovali na optimalizovanom nabíjaní batérie.

To by malo po novom sledovať stav akumulátora v čase, kedy je počítač v nečinnosti, no v budúcnosti má naplánovanú schôdzku cez aplikáciu Kalendár. Ak sa teda vyberiete za zákazníkom alebo do práce, nemalo by sa stať, že budete mať iba 80% batérie (v rámci aktivovanej optimalizácie).

Nová aktualizácia sa má zameriavať na dokončenie nabíjania na 100% tri hodiny pred zahájením plánovanej schôdzky. V Apple teda počítali napríklad aj s cestou, ktorá vám môže zabrať nejaký ten čas.

Ak nepoznáte optimalizované nabíjanie batérie, v praxi sa jedná o šikovný systém, ktorý predlžuje životnosť akumulátora. Počítač sa adaptuje na zvyky svojho majiteľa a potom napríklad v noci nedobíja batériu na 100% ale iba na 80% s tým, že hodinu pred zobudením doplní chýbajúcich 20%.

Z času na čas sa stane, že človek poruší svoj tradičný harmonogram a práve vtedy mu môže avizovaných 20% chýbať. Hovoríme predovšetkým o starších počítačoch, ktoré majú výdrž od 3-6 hodín na jedno nabitie. Napíšte nám do komentára, či túto novinku oceníte, alebo vám príde zbytočná.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Najväčší slovenský operátor má zvažovať ďalšie zdražovanie!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.