Spoločnosť Apple sa tento rok zdá sa vykašľala na množstvo inovácií, ktoré môžu priniesť jej mobilné a počítačové operačné systémy a namiesto toho sa zamerala na ich rýchlosť či stabilitu, vďaka čomu Apple získa opäť povesť najstabilnejšieho v hre (nie, že by túto povesť niekedy stratil ale drobné zaváhania súvisiace s iOS 8 a OS X Yosemite naznačovali, že už to jednoducho nie je to, čo v minulosti bývalo. Za dva týždne by sa to malo zmeniť!

Stabilita, rýchlosť, stabilita

Zdá sa, že spoločnosť Apple to zobrala so svojimi operačnými systémami vážne a tento rok sa zamerala predovšetkým na ich stabilitu a rýchlosť. Práve tieto dve veci by mali spoločnosti podstatne pomôcť pri budovaní lepšej reputácie ako výrobcu najstabilnejších operačných systémov na svete, ktorým v minulosti Apple nepochybne bolo. iOS 9 a OS X 10.11 s kódovým označením Gala by mali k tomu výrazne dopomôcť a podľa všetkého sa spoločnosť Apple prinavráti k tak podarenému operačnému systému, akým bol svojho času OS X Snow Leopard!

Zdá sa teda, že sa máme naozaj na čo tešiť a to aj v prípade, že sme majiteľmi starších zariadení, keďže OS X Gala je vyvíjané predovšetkým na nich a do novších zariadení potom pribudnú lepšie funkcie, ktoré staré počítače jednoducho už nedokážu stabilne zvládať. Podľa všetkého teda netreba očakávať žiadne výrazne inovácie ale skôr stabilitu a rýchlosť, čo je v súčasnej dobe, povedzme si popravde, omnoho podstatnejšie, keďže operačné systémy od Apple išli v poslednej dobe takpovediac dolu vodou!

Prečítajte si tiež  WhatsApp pridáva novú funkciu: Opäť raz zjednoduší používanie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.