V utorok (15. septembra) o 19:00 hodine (nášho času) sa uskutoční Apple Event 2020. Jablková spoločnosť predstaví nové Apple Watch Series 6 a tiež iPad Air 4. generácie. Celá udalosť bude samozrejme online. V dnešnom návode si pozrieme všetky spôsoby, ako ju môžete sledovať na vašom Windowse, Androide, Macu, Apple TV, iPhone atď. Poďme na to.

Mám iPhone, iPad alebo Mac

Apple Event

Začneme tým najpravdepodobnejším scenárom. Pokiaľ máte iPhone, iPad alebo Mac, Apple Event 2020 chcete zrejme sledovať na svojom “jablkovom zariadení”. Môžete to urobiť napríklad cez Safari.

- Reklama -

Stačí, keď kliknete na tento odkaz, ktorý vás presmeruje na oficiálny livestream. Jediná podmienka je nutnosť používať aspoň iOS 10 a novší alebo macOS Sierra 10.12 a novší.

Aplikácia Apple TV

Najbližšia Keynote sa bude konať koncom marca. Možno poznáme presný dátum.

Pokiaľ máte Apple TV (aplikácia sa nachádza aj na Macu, iPhone či iPade), môžete ju použiť na sledovanie streamu. Stačí keď urobíte toto:

  • Otvorte si appku Apple TV (na akomkoľvek z vyššie vymenovaných zariadení).
  • V spodnej časti vyberte kategóriu Watch Now (tak isto môžete do vyhľadávača napísať Apple Event 2020).
  • Kliknite na event Apple Event 2020
  • Hotovo.

Poznámka: V čase písania tohto článku tu udalosť nebola dostupná. Na tejto platforme ju ale pravidelne sledujeme. Môže sa stať, že sem pribudne neskôr (tesne pred 19. hodinou). Pokiaľ nie, pripravte si pre istotu aj iný spôsob sledovania (napríklad YouTube) aby vám nič neuniklo.

Mám Windows

WWDC 2020: Ako môžem sledovať konferenciu na akejkoľvek platforme?

Pokiaľ používate počítač s operačným systémom Windows a chcete tu pozerať Apple Event 2020, nie je to žiaden problém. Stačí vám len prehliadač Microsoft Edge a kliknutie na tento odkaz, ktorý vás automaticky presmeruje na oficiálny livestream.

Apple Event 2020 na YouTube (vhodné pre Android).

Apple Event

Pokiaľ máte radi jednoduchosť a používate napríklad Android, Apple bude dnešnú udalosť streamovať aj na YouTubeMedzičasom už spoločnosť pridala video čakajúce na premiéru. Môžete si nastaviť pripomienku, aby ste na 19:00 hodinu večer za žiadnych okolností nezabudli.

Ako budete WWDC 2020 sledovať vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.