Spoločnosť Apple dokáže v niektorých situáciach naozaj milo prekvapiť a to najmä čo sa jej operačných systémov týka. iOS 9 tento rok ponúkol optimalizáciu aj pre zariadenia, pre ktoré bola finálna verzia už iOS 8. iPhone 4S či iPad mini tak budú môcť naplno pracovať s iOS 9, ktoré bude pravdepdobne lepšie optimalizované ako predošlá verzia, avšak to isté platí aj pri počítačoch Mac! Novinku El Capitan spustíš aj na MacBooku z roku 2007!

El Capitan a MacBook z roku 2007

Apple prišlo s rýchlejším operačným systémom, ktorý dokáže niektoré procesy urýchliť až dvoj- či štvornásobne. Práve preto si môžu mnohí myslieť, že si to vyžiada daň v podobe toho, že El Capitan bude dostupný len pre najnovšie stroje, avšak to vôbec nie je pravda. Nové OS X totiž rozbehneš aj na svojom 8 rokov starom MacBooku Pro či iMacu. Je takmer neuveriteľné, že tieto, dnes 8 rokov staré stroje, dokážu v pohode pracovať s tým, čo ponúkajú absolútne novinky! Ak máš teda doma starý MacBook či iMac, môžeš sa tešiť na podporu zo strany Apple aj v prípade najnovšieho operačného systému!

- Reklama -
MacBook pro Mid 2007 - svetapple.sk
MacBook pro Mid 2007 – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.