Pokiaľ patríš aj ty medzi fanúšikov spoločnosti Apple a už si nedočkavý, kedy si vyskúšaš úplne nový operačný systém OS X El Capitan, máme pre teba super spôsob, ako si ho nainštalovať úplne legálne. Apple totiž práve vydalo verejnú beta verziu tohto počítačového operačného systému a tak už nebudeš musieť všetko obchádzať ako napríklad pri verzii bez UDID účtu.

OS X El Capitan Public Beta

Spoločnosť Apple už spustila ďalší Public Beta program, ktorý umožňuje používateľom zariadení Mac vyskúšať si nový operačný systém na svojich zariadeniach úplne legálne, bez nutnosti obchádzania developerského účtu UDID. Celé je to viacmenej veľmi jednoduché a na to, aby si sa zaregistroval medzi testerov ti prakticky stačí iba registrácia na túto stránku. Áno, práve toto je stránka, na ktorej donedávna svietil odkaz „Čoskoro sa vrátime“, ktorý nám prezrádzal, že Apple ponúkne Public Beta aj v prípade El Capitan.

Dnes sa tak stalo a na spomínanom webe nájdeme už registráciu do nového programu. Používatelia takejto bety sa však taktiež budú musieť podieľať na vylepšení softwaru a tak budú musieť Apple nahlasovať všetky možné chyby, ktoré ich verzia obnáša. Aktualizácie budú potom prebiehať klasicky cez Mac App Store avšak dopredu ťa upozorňujeme, že nebudú prichádzať v takých intervaloch ako beta verzie pre vývojárov. Public beta budú totiž testovať bežní používatelia a tak bude musieť byť podstatne stabilnejšia a najmä odladenejšia, než verzia pre vývojárov. Prvá Public verzia sa však príliš od bety pre vývojárov nelíši a tak dostaneš minimálne všetky funkcie, ktoré boli odprezentované na WWDC 2015.

OS X El Capitan Public Beta bude dostupná na týchto zaraideniach:

  • iMac – Mid-2007 a novší
  • MacBook – Late 2008 Aluminum či Early 2009 a novší
  • MacBook Pro – Mid/Late 2007 a novší
  • MacBook Air – Late 2008 a novší
  • Mac mini – Early 2009 a novší
  • Mac Pro – Early 2008 a novší
Prečítajte si tiež  iPhone 15 / 15 Pro trpí nepríjemným problémom. Stretnúť sa s ním môže úplne každý a takto ho vyriešite
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.