Známy český youtuber Petr Mára, ktorý je veľkým fanúšikom spoločnosti Apple a zároveň má bohaté vedomosti o jej produktoch, už stihol rozbaliť úplne nový MacBook Air 2022 s procesorom M2, ktorý bol predstavený na poslednej konferencii WWDC. Zariadenie sa pred pár dňami začalo predávať v Česku aj na Slovensku, pričom jeho cena štartuje od 1 499,00 €. Dôležité je ale podotknúť, že starší model s procesorom M1 kúpite aj za cca 1 000,00 € a preto sa už oplatí porozmýšľať nad tým, čo je pre vás výhodnejšie.

V tomto rozhodovacom procese vám môže pomôcť práve Petr Mára a jeho posledné video. MacBook Air s čipom M2 na ňom síce iba rozbalil, no komentár, ktorý k nemu poskytol, je veľmi vecný.

Zariadenie je dostupné vo viacerých konfiguráciách, pričom za TOP verziu zaplatíte takmer 3 000 €. Zároveň však stále platí, že vám ponúkne fantastickú výdrž batérie a extrémne výkonný procesor M2, ktorý o zhruba 20 % prekonáva svojho predchodcu.

Alternatívou môže byť aj 13″ MacBook Pro s čipom M2 

My ešte doplníme, že okrem MacBooku Air 2022 Apple predstavilo aj MacBook Pro 13″ 2022, ktorý ma takisto čip M2. Zariadenie sa po dizajnovej stránke vôbec nezmenilo, no vo vnútri sa nachádza väčšia batéria, Touch Bar a takisto ventilátor, čo môže vyhovovať náročnejším používateľom.

1 550,00 €Cena tohto počítača štartuje na Slovensku od 1 550,00 €. Nejde teda o veľký cenový rozdiel.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Nezabudnite nám napísať do komentára, pre ktorý MacBook by ste sa z aktuálnej ponuky rozhodli vy? Za nás by to bol asi model Air z roku 2020, ktorý sa dá kúpiť za niečo vyše 1 000 €. Stále má aktuálny dizajn, skvelú výdrž batérie a hlavne extrémny výkon. Na bežné používanie ide teda o vynikajúcu voľbu!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -