Apple sa rozhodlo pre radikálny krok. V súvislosti s novými ARM procesormi kompletne prepracovalo operačný systém macOS. Novinka s názvom „Big Sur“ nesie označenie „11“. Je plná zásadných zmien, ktoré vám priblíži Petr Mára.

macOS Big Sur v podaní Petra Máru

Používatelia Macu sa dočkajú obrovskej aktualizácie. Vychutnať si ju budú môcť všetci majitelia zariadení, vyrobených po roku 2013. Spätná kompatibilita je naozaj rozsiahla. Firma zapracovala na dizajne, ovládaní a tak isto na funkciách.

Ako Petr správne poznamenal, zmenšil sa rozdiel medzi Macom a iPadom. Niektoré prvky sú podobné či dokonca rovnaké. Oceníte to hlavne v situácii keď používate obe platformy súčasne.

Nový macOS Big Sur je pripravený poskytnúť maximálnu bezpečnosť a ochranu osobných údajov. Vývojári sa na to zamerali v každom smere a tak sú riešenia oveľa sofistikovanejšie v porovnaní s macOS Catalina.

Pozrite si video pod týmto textom, ktoré vám všetko ozrejmí z trochu iného pohľadu. My v redakcii sme vyskúšali na niekoľko dní aj beta verziu a musíme povedať, že je to značný skok k lepšemu.

macOS Big Sur je pre Apple významným operačným systémom a tak dúfame, že pri svojom „štarte“ nebude mať žiadne problémy. Držíme palce! Rozdiely oproti súčasnému macOS Catalina sú zachytené v galérii. Páči sa vám nový dizajn?

Prečítajte si tiež  MacBook Pro 2021 má problém s nízkym jasom displeja. Vieme čo ho spôsobuje
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.