Určite nebudeme preháňať keď napíšeme, že procesory M1 v nových počítačoch Mac sú vlastne malou revolúciou. Aj základný model Air prekonáva MacBook Pro 16″ s procesorom Intel Core i9, pričom si zachováva oveľa lepšiu spotrebu energie a nižšie teploty.

Vo výsledku sa teda jedná o dostupný hardvér, ktorý môžu používať aj profesionáli a viacero recenzií naznačuje, že to v blízkej budúcnosti (po predstavení ďalších procesorov) bude ešte lepšie.

Petr Mára sa teraz pozrel na svoj MacBook Air M1, ktorý využíva podľa vlastných slov cca 4 mesiace a svojim odberateľom priniesol lepší pohľad na vec.

Vo videu zhrnul všetky klady a tiež zápory a venoval sa aj inštalácii operačného systému Windows na túto platformu – ktorá môže byť v porovnaní s Intelom problematickejšia.

Pozrite si celé video nižšie a napíšte nám do komentára, ako sa na nové počítače s ARM procesormi pozeráte vy. Našu recenziu si môžete prečítať kliknutím na tento odkaz, kde sa na MacBook Pro 13″ M1 pozrel profesionálny používateľ Windowsu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.