Cyberpunk 2077 a Fortnite na Macu Pro

Petr Mára hľadal riešenie, ako si vytvoriť desktopový počtíač, ktorý by kombinoval macOS na prácu a Windows na hry a všetko ostatné. Zaobstaral si preto špičkový Mac Pro a teda high-endový desktop od Apple, ktorý ponúka modulárnu platformu. V skratke to znamená, že si sem viete nainštalovať aj ďalšie komponenty, ktoré rozšíria jeho výkon a schopnosti.

Petr Mára vydal dve videá, pričom v prvom skladal SSD úložiská a RAM-ky a v druhom sa venoval grafickej karte. Do svojho Macu Pro zvolil GPU NVIDIA GeForce RTX 3080 Founders Edition, ktorá by nemala mať problém s najnovšími hernými titulmi a hlavne Ray Tracingom .

Ako môžete vidieť na druhom videu, karta bez problémov zvláda Cyberpunk 2077 či Fortnite a to samozrejme vo vysokom 4K rozlíšení a s maximálnymi nastaveniami. Práve prvý menovaný titul má pomerne vysoké nároky, no táto zostava si s ním poradila na slušných 80fps.

Na záver sa hodí spomenúť, že Petr Mára použil prémiový herný monitor SAMSUNG 49″ G9 s ultraširokouhlým a zaobleným zobrazením.

Aj keď si väčšina z vás nebude kupovať Mac preto, aby ste si doň nainštalovali Windows a zahrali hry, toto je zaujímavé riešenie, ako prepracovať špičkový powerpc od Apple aj na iné účely, ktoré by na platforme macOS neboli možné. Napíšte nám do komentára, ako sa vám páči tento projekt.

Prečítajte si tiež  Pesimistický Kuo: Apple nepredstaví nový 27" iMac skôr ako v roku 2023
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.