Nový dizajajn operačného systému OS X Yosemite je pekným osviežením pre všetky počítače MAC, ako však vyzerá  porovnanie so starým OS X Mavericks?

WWDC 2014

Od poslednej konferencie Apple WWDC 2014 sa náš web intenzívne zaujímal o novinky, ktoré spoločnosť predstavila. Sústredili sme sa však najmä na iOS 8 a na OS X Yosemite sme akosi pozabudli. Dnes chceme chybu napraviť, a tak vám prinášame prehľad zmien, za ktoré môže jednoznačne dizajn aj v tomto novom operačnom systéme.

Nový dizajn

Nový systém prevzal štýl iOS 7-8 a s ním aj jeho pestrejšiu a výraznejšiu farebnosť. Jednoznačne ide o veľmi sviežu zmenu, preto predpokladáme, že aj tí používatelia, ktorým sa na prvý pohľad nepáčil, si k nemu ľahko nájdu cestu. Iste si naň veľmi rýchlo zvyknú a s odstupom času sa im už predchádzajúci  “Mavericks” bude zdať zastaraný. Veď stačí si napríklad spomenúť len na prechod iOS 6 na iOS 7. Aj vtedy mali mnohí k novému dizajnu výhrady, avšak v krátkej dobe sa stal vo všeobecnosti obľúbenejším ako starý. Veď uznajte sami, že sa na Apple výrobky hodia skôr pestré farby ako klasická solídna nuda.

Porovnanie si môžete pozrieť na aj na týchto fotografiách.

comparedfolder menu Untitled-642x222

 

- Reklama -

zdroje: www.muj-ipad.cz

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.