Milióny používateľov po celom svete sa začalo sťažovať len krátko po vydaní poslednej aktualizácie OS X Yosemite 10.10.1, že sa im nepodarilo spustiť YouTube, alebo lepšie povedané, videá v ňom. Zatiaľ nie je známe, či chyba nastala na strane Apple alebo YouTube (Google), no tak či onak prinášame riešenie, ako sledovať videá aj na vašom Macu s rovnakým problémom!

Celé sa to udialo naozaj veľmi rýchlo

Kým sme si ešte cez víkend púšťali hudbu priamo z tohto servera, nič sa nedialo. Skrátka sme zapli skladbu a tá nemala problém hrať. Potom, čo sme však aktualizovali na najnovšiu verziu (10.10.1) sa nám žiadne video prehrať nepodarilo. Najprv sme si mysleli, že ide len o chvíľkový výpadok, no potom sme si všimli množstvo článkov, ktoré na chybu poukazujú, a tak sme sa dozvedeli, že chyba nie je len na našom zariadení. Zatiaľ stále nie je známe či ide o chybu na strane Apple alebo YouTube. Pokiaľ však aj vás postihol tento nepríjemný problém, prinášame jednoduché riešenie!

Iný prehliadač!

Je dosť možné, že video sa vám nedarilo spustiť len v prípade, že ste naň použili Safari od Apple. Tento problém však z nejakého dôvodu postihuje len tento webový prehliadač. Totiž, pokiaľ si stiahnete Chrome alebo FireFox, videá môžte sledovať naďalej bez akýchkoľvek problémov. Tento problém budeme samozrejme naďalej dokumentovať a o odstránení chyby vás budeme informovať! 🙂

problem

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.