Apple chystá nové počítače iMac, ktoré sa nám ukážu už na budúci rok. Okrem platformy Apple Sillicon ponúknu aj prepracovaný dizajn. Vzali sme do úvahy všetky známe úniky a vytvorili 3D vizualizácie. Takto by mohol vyzerať 24″/32″ iMac 2021.

Väčšie displeje, tenšie rámiky a zaoblenie ako iPad

iMac 2021 - svetapple.sk

Na internete koluje viacero zvestí, týkajúcich sa budúceho all-in-one počítača od spoločnosti Apple. Menšej, 24″ verzie by sme sa mohli dočkať už na najbližšej konferencii. Pravdepodobnosť je ale celkom malá. Oveľa viac leakerov počíta s rokom 2021.

iMac sa dočká modernejšieho dizajnu, ktorý nahradí aktuálnu verziu, pochádzajúcu z roku 2012. Súčasná generácia oslavuje ôsme narodeniny čo je extrémne dlhá doba.

Zásadnou zmenou by mali prejsť uhlopriečky displejov. Počítače sa zväčšia pravdepodobne z 21,5″ na 24″ a z 27″ na 32″. Menší model môže poskytnúť rozlíšenie 4/5K a väčší 6K (rovnako ako Pro Display XDR).

Dizajn prednej časti bude elegantný a uniknuté informácie hovoria o podobnosti s iPadom Pro 2018/2020. Očakávame jemné a decentné zaoblenie v rohoch a tenké, cca 5mm rámiky po okrajoch.

Pri navrhované stojanu a zadnej časti sme vychádzali z aktuálnej generácie iMacu. Nevieme, do akej miery bude chcieť Apple upravovať túto časť zariadenia. Možno trochu „schudne“ no nemyslíme si, že tvar hliníkovej konštrukcie sa výrazným spôsobom zmení. Tá súčasná je veľmi vydarená a pôsobí minimalisticky.

Veríme, že iMac 2021 (24″/32″) prinesie celkom nové možnosti v oblasti procesorov, grafiky, rozšírenia RAM a tak ďalej…

Celý hardvér bude postavený na platforme ARM a do vnútra by sa mal dostať nový procesor A14T podporený grafikou s interným názvom Lifuka. Oba čipy sa majú vyrábať 5nm procesom.

Pozrite si naše rendery a do komentára napíšte, ako sa vám pozdáva dizajn. Brali by ste takýto počítač alebo to nie je vaša šálka kávy?

Prečítajte si tiež  Tip: S touto aplikáciu stiahnete text z fotiek alebo PDF dokumentov pričom ho nemusíte sami prepisovať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.