MacBook Pro 14″ s procesorom Apple Sillicon M1 Pro a M1 Max a ich cena

Apple predstavilo vylepšený MacBook Pro 14″, ktorý pracuje na ARM platforme Apple Sillicon. Nové čipy M1 Pro a M1 Max obsahujú množstvo benefitov, ktoré zužitkuje bežný spotrebiteľ ale aj profesionál.

Len tak pre predstavu, v porovnaní s predchodcom má výkonnejšie CPU i GPU. Náročnejšie procesy ako strihanie 4K videahranie hierpráca v profesionálnych programoch a mnoho iného, nebudú robiť žiadne problémy.

Počítač sa dočkal prepracovaného displeja, ktorý podporuje 120 Hz obnovovaciu frekvenciu a takisto vylepšenej Face Time kamery s výrezom. Uhlopriečka sa zmenila o jeden palec a po novom má rozmer 14.2″. MacBook Pro 14.2″ si môžete zakúpiť v rôznych farbách a konfiguráciách.

V tej najvyššej ponúka až 8 TB SSD úložiska. Základná operačná pamäť RAM predstavuje 16 GB, no viete si zakúpiť aj 32GB a s čipom M1 Max aj 64GB verziu. Prepracovaný procesor M1 Pro ponúkne maximálne 10 jadrové CPU a až 32 jadrové GPU. Základ bude tvoriť verzia s 8 jadrami CPU, 14 jadrami GPU, 16GB RAM pamäte a 512 GB SSD.

Nižšie uvedené ceny pochádzajú z rakúskeho Apple Online StoreSlovenské ceny sa môžu mierne líšiť v závislosti od predajcu, no bavíme sa maximálne o desiatkach eur (vždy sú takmer rovnaké).

Cenník

Ceny MacBook Pro 14″ M1 Pro 8-core CPU and 14-core GPU sa budú poriadne líšiť v závislosti od vybranej konfigurácie. Cena základnej verzie s 16GB RAM a 512GB SSD bude 2 249€ a vyšplhať sa môže až na 6 659€.

Takáto konfigurácia počíta s väčším procesorom M1 Max, ktorý bude obsahovať 10 jadier CPU, 32 jadier GPU, 64GB RAM pamäte a 8TB SSD.

Bližšie informácie ohľadom dostupnosti prinesieme v nasledujúcich hodinách alebo dňoch

Prečítajte si tiež  Home Button z iPhonu X na starších modeloch?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -