Jablková spoločnosť sa vrhá do sveta USB-C naozaj rýchlo. Na oficiálnych stránkach Apple sa objavili nové nabíjacie káble, ktoré sú určené pre iPhone 15, iPady a počítače Mac. Káble majú pochopiteľne na oboch koncoch konektory USB-C, sú tkané a umožňujú nabíjanie až do 240 W.

Káble sú kompatibilné so všetkými modelmi čerstvo predstaveného iPhonu 15, najnovšími iPadmi a Macmi. Nové príslušenstvo sa však nepredáva spolu s adaptérom. Za ten si totiž záujemcovia musia priplatiť a objednať si ho zvlášť.

iPhone 15 a iPhone 15 Plus síce majú port USB-C, no prenos dát cez kábel je rovnaký ako pri porte Lightning na starších iPhonoch, teda 480 Mb/s. Naopak prémiová dvojica v podobe iPhonu 15 Pro a 15 Pro Max podporuje rýchlejší prenos dát cez USB 3 až do 10 Gb/s.

Aj preto Apple ponúka svoj kábel Thunderbolt 4 Pro v kratšej veľkosti 1 meter za poriadne mastných 79,99 €. Budú ho však kupovať najmä profesionálni zákazníci. U ostatných ľudí oň veľký záujem zrejme nebude.

USB-C iPhone kábel
Zdroj: Apple

Nové nabíjacie káble USB-C pre „masy“ začínajú na stránkach Apple Store od 25 eur za 1 meter a 35 eur za 2 metre. Ani to síce nie je málo, no je to oveľa dostupnejšia cena, ako pri Thunderbolt 4 Pro kábli.

Ak vám teda nebude stačiť štandardný kábel, ktorý sa má nachádzať v balení spolu s novým smartfónom, môžete si ho dodatočne zaobstarať priamo od výrobcu. Maximálny výkon nabíjania v tomto prípade dosahuje až 240 W. A to je veľmi slušné.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 dokáže cez USB-C nabiť AirPods aj Apple Watch

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencii, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJApple
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.