Prototypy a pôvodné zariadenia akými sú počítače Apple-1 sú pre fanúšikov spoločnosti Apple najväčším zberateľským artiklom. Vďaka svojej vzácnosti a obmedzenému počtu sa často predávajú za stovky tisíc dolárov. Jedna z aukčných spoločností tento mesiac predáva funkčný Apple-1 Computer, ktorý bol ručne očíslovaný Stevom Jobsom.

Prečítajte si tiež  Počítač Apple-1 sa podarilo vydražiť za skoro pol milióna dolárov!

Počítačov Apple-1, ktoré v roku 1976 vyrobila ikonická dvojica Steve Jobs a Steve Wozniak, bolo len 200. Predpokladá sa, že ich momentálne zostalo len 60 až 70 a Apple-1, ktorý je v dražbe, je uvedený pod číslom 78. Stroj bol pôvodne predaný v aukcii v roku 2018 po tom, ako ho do pôvodného funkčného stavu uviedol odborník na Apple-1 Corey Cohen.

Pri predaji v roku 2018 zaň kupujúci zaplatil 375 000 dolárov, takže tentoraz by mohol potenciálne vyjsť ešte drahšie. K počítaču sa dodáva aj list s licenciou o pravosti, ktorý potvrdzuje Jobsov rukopis na doske. Súčasťou celého balíka je Apple-1, originálne kazetové rozhranie Apple, pôvodný návod na obsluhu, klávesnica ASCII a monitor Sanyo 4205.

Apple-1 Computer
Zdroj: MacRumors
Apple-1 Computer
Zdroj: MacRumors

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -