Spoločnosť Apple to v prípade nových počítačov Mac skutočne rozbehla vo veľkom štýle. Na predstavenie Macu Studio s najvýkonnejším čipom M2 Ultra z rodiny Apple Silicon by malo už čoskoro nadviazať uvedenie ďalších jablkových počítačov. Podľa početných predikcií sa dočkáme MacBooku Air novej generácie, ktorý prinesie okrem nového čipu aj nový dizajn a o niečo väčšiu obrazovku.

Prečítajte si tiež  Apple práve predstavilo šialený Mac Studio. Čo prináša najvýkonnejší jablkový počítač?

Za týmto tvrdením stojí jeden z najspoľahlivejších analytikov spoločnosti Apple Ross Young, ktorý sa o dodatočné informácie podelil na svojom Twitter účte. Podľa Younga, ktorý je spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Display Supply Chain consultants, prejde nové „Airko“ prakticky najväčšou zmenou od svojho uvedenia.

V súčasnosti má MacBook Air 13,3″ obrazovku pričom nový model, ktorý príde tento rok bude údajne vybavený 13,6″ panelom. Toto zväčšenie  bude pravdepodobne možné vďaka tomu, že spoločnosť Apple zmenší veľkosť rámčekov okolo displeja.

MacBook Air
Zdroj: 9to5mac

To znamená, že vývojári budú schopní vtesnať väčší displej do podobného tvaru tela už existujúceho MacBooku Air. Je to v podstate rovnaká stratégia, akú sme videli u spoločnosti Apple pri redizajne 14″a 16″ MacBookov Pro, ktoré dorazili koncom minulého roka. Okrem nového MacBooku Air by sme mali dočkať aj zatiaľ neznámeho modelu s 15″ obrazovkou, ktorý pravdepodobne (môže ale nemusí) započať príchod novej modelovej rady počítačov s macOS.

Zatiaľ oficiálne nie je potvrdené nič z týchto predpokladov, no to by sa malo už čoskoro zmeniť. Spoločnosť Apple totiž plánuje na rok 2022 minimálne tri nové počítače Mac, pričom jedným z nich má byť práve MacBook Air novej generácie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -