Spoločnosť Apple začala predávať pravdepodobne jeden z najlepších (ak nie najlepší) displej na svete. Kvalita jeho zobrazenia, farieb či kontrastu nemá u konkurencie obdoby. Pri Pro Display XDR si môžete dokonca priplatiť aj za špeciálne sklo s nanotextúrou. To však potom budete musieť čistiť špeciálnym spôsobom.

Pro Display XDR so špeciálnym sklom s nanotextúrou

Pokiaľ sa rozhodnete zakúpiť si nový, profesionálny Pro Display XDR, budete mať na výber dve ponuky. Prvou je štandardná verzia za 5 499€ a druhou je potom verzia so špeciálnym sklom s nanotextúrou, ktorá je ešte o 1000€ drahšia. Zaplatíte za ňu teda 6 499€.

- Reklama -

Konkrétne by malo toto sklo ponúkať ešte kvalitnejší obraz. Pri jeho výrobe sa leptá v nanometrickom rozsahu. To zabezpečuje jeho nádherné farby so zachovaním kontrastu a hlavne minimalistickými, rušivými odleskmi.

Ako iste viete, k Pro Display XDR si môžete zakúpiť dodatočne ešte aj stojan na stôl. Za ten si tiež zaplatíte 1099€. Dokopy vás teda tento monitor môže stáť so všetkým čo k tomu patrí približne 7 598€! To veru nie je málo. Netreba ale zabúdať na to, že je určený primárne pre profesionálnu sféru používateľov. Ľudia, ktorí si ho zakúpia budú možno tvoriť a strihať filmy v Hollywoodskych štúdiach. Inými slovami sa im táto investícia určite vyplatí a hlavne rýchlo vráti…

Pro Display XDR môžete čistiť iba špeciálnou handričkou.

O Pro Display XDR sa musíte aj patrične postarať.

No ale samozrejme, keď ste si už kúpili monitor za 7 a pol tisíc, musíte ho čistiť aj špeciálnym spôsobom. Nemôžete používať žiadnu vodu, žiadne čistiace prostriedky, odmasťovače a žiadne obyčajné handričky. Varuje pred tým aj dokument, ktorý spoločnosť vydala pre Pro Display XDR na svojich oficiálnych stránkach podpory.

Na čistenie špinavej obrazovky by ste mali používať iba špeciálnu suchú leštiacu handričku, ktorú automaticky dostávate k vášmu počítaču. Pokiaľ dokonca túto handričku stratíte, mali by ste automaticky kontaktovať spoločnosť Apple a objednať si prostredníctvom jej podpory novú handričku. Určite si nechcete zničiť vaše špeciálne sklo za 1000€!

Pokiaľ budete chcieť handričku vyprať, používajte na to výhradne len mydlo a vodu. Nezabudnite na to, že sa má používať suchá. To znamená, že ju nechajte perfektne preschnúť. Pokiaľ si kúpite Pro Display XDR bez špeciálneho skla, môžete ho čistiť klasicky pomocou obyčajnej handričky z mikrovlákna a trochy vody. Keby ste mali takýto displej, mali by ste aj vy rešpekt a postupovali by ste len podľa postupov spoločnosti Apple?

Pro Display XDR môžete čistiť iba špeciálnou handričkou. – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.