Apple v tejto chvíli urobilo Vianoce profesionálom. Rozoslalo hromadné e-maily, v ktorých ich informovalo o tom, kedy si budú môcť zakúpiť nový super-počítač. Ten sa len nedávno začal vyrábať v USA. Dostupný by mal byť už 10. decembra 2019. Spolu s ním príde samozrejme aj špičkový Pro Display XDR.

Nový Mac Pro a Pro Display XDR dostupné už 10. decembra.

Na adresu super-počítača Mac Pro sa toho popísalo naozaj mnoho. Jeho kontroverzný dizajn zažil na internete obrovskú popularitu a ľudia si z neho robili žarty. Po pol roku by sa mala novinka konečne dostať do predaja. Spoločnosť Apple sa na to pripravovala už poriadne dlho. Dnes rozoslala e-maily „Save the Date“, niektorým svojim zákazníkom. Práve v e-mailovej komunikácii uvádza dátum 10. december, takže je to oficiálne.

- Reklama -

Spolu so samotným počítačom bude samozrejme okamžite dostupný aj špičkový Pro Display XDR, ktorý stojí toľko, čo samotný Mac Pro. Ponúka ale na druhú stranu absolútne dokonalé rozlíšenie.

Ten kto si ho zakúpi a bude ho využívať na profesionálnej úrovni určite nebude ľutovať. Veď rozlíšenie 6016 x 3384 v dokonalých farbách nemôže byť zlé. Apple presne vie, akú klientelu potrebovalo osloviť so svojim novým zariadením a celkom sa mu to aj podarilo.

Ten, koho novinka z Cupertina láka si môže rovno pripraviť aj poriadny finančný balík. Apple nie je lacné, to je pravda. Mac Pro by mal stáť ale so všetkým čo k tomu patrí približne 50 000$. Za takéto peniaze si už kúpite luxusnejšie auto vyššej strednej triedy alebo jednoizbový byt v menšom Slovenskom meste.

Ako už bolo ale uvedené vyššie, tento počítač nie je len tak na zábavu. Je to čistokrvná mašina určená na tie najtvrdšie podmienky. Má dokonalo prepracované chladenie a extrémny výkon.

Vďaka tomu nájde svojich majiteľov vo firmách, ktoré reálne dokážu využívať jeho neskutočný potenciál. Do komentárov nám napíšte, či si myslíte, že by ste boli schopní využívať Mac Pro naplno alebo nie. Predsa len ak si ho už človek raz zakúpi, musí mať na to dobrý dôvod…

Nový Mac Pro a Pro Display XDR budú dostupné už 10. decembra.
Nový Mac Pro a Pro Display XDR budú dostupné už 10. decembra. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.