Ako sa ukazuje, antireflexná vrstva na MacBooku nie je dlhodobo vydarený komponent. Apple robí zvolávaciu akciu už niekoľko rokov a dnes ju oficiálne ešte rozširuje. Ak nemá váš počítač viac ako 4 roky, môžete si dať poškodený displej zadarmo vymeniť v autorizovanom servise.

Problém s displejom na MacBooku? Apple vám ho zadarmo vymení.

Ako dnes informoval portál Macrumors, spoločnosť Apple sa rozhodla pokračovať v bezplatných výmenách displejov v prípade, že je na nich poškodená antireflexná vrstva. Táto akcia sa vzťahuje na všetky počítače, ktoré uvidíte v zozname nižšie a majitelia ich nevlastnia dlhšie ako 4 roky. Pokiaľ si už navyše dali displej vymeniť, majú nárok na vrátenie peňazí po tom ako doložia o doklad o výmene.

- Reklama -

Dôležité je spomenúť ale zmenu, ktorá tu nastala. Apple tento program už neponúka pre počítače vyrobené v roku 2013 a 2014. Doteraz ste výmenu urobiť mohli. Tak isto sa v zozname nenachádza ani jeden MacBook vyrobený po roku 2018. Je teda možné, že spoločnosť už do tej doby problémy vyriešila a k poškodzovaniu vrstvy na súčasných modeloch nedochádza.

Zariadenia, kde je možné program aplikovať:

  • MacBook Pro (13-inch, Early 2015)
  • MacBook Pro (15-inch, Mid 2015)
  • MacBook Pro (13-inch, 2016)
  • MacBook Pro (15-inch, 2016)
  • MacBook Pro (13-inch, 2017)
  • MacBook Pro (15-inch, 2017)
  • MacBook (12-inch, Early 2015)
  • MacBook (12-inch, Early 2016)
  • MacBook (12-inch, Early 2017)

Ako prebieha výmena antireflexnej vrstvy na MacBooku?

Pokiaľ vás zaujíma ako celý proces prebieha, vieme vám ho veľmi dobre popísať. Sami sme ho v lete tohto roka absolvovali na MacBook Pro, ktorý ešte nemal 4 roky. V podstate stačilo vyhľadať autorizovaný servis a zariadenie tam poslať alebo priniesť osobne na pobočku (v našom prípade) v Bratislave.

V servise samozrejme okamžite vedeli o čo ide a urobili tlačivo, ktoré sme podpísali s tým, že sa nám ozvú. Na druhý deň zazvonil telefón, kde nás servis žiadal aby sme zavolali na podporu Apple (nevieme či je to bežný postup alebo s našim zariadením bol nejaký problém), kde bolo potrebné uviesť niektoré informácie. Medzi tým sme ešte nahrávali fotografiu dokladu o zakúpení priamo na špeciálnu stránku spoločnosti Apple

Komunikovali sme v angličtine ale celý čas bola prítomná aj pani, ktorá vedela rozhovor preložiť v prípade, že by človek niečomu nerozumel (pani bola zo slovenskej podpory Apple). Všetko prebehlo našťastie v poriadku a v servise nám vo štvrtok oznámili, že diel objednajú a vymenia. Už v pondelok bol počítač hotový a my sme si ho zadarmo odniesli s novým displejom z pobočky. (Apple uvádza, že výmena môže trvať 4-5 pracovných dní. V našom prípade to boli v podstate dva pracovné dni).

Radi by sme na záver povedali, že ak sa váš MacBook vzťahuje do tohto programu a máte s displejom problémy, určite to využite kým máte doklad a zariadenie novšie ako 4 roky. V prvom rade sa nestane, že doklad stratíte a v druhom rade neperšvihnete túto dobu. Navyše sa mení komplet celý displej (aj s hliníkovým šasi). Nedostanete tak iba úplne novú prednú časť ale aj tú zadnú. Extrémna výhoda v prípade, že bola poškriabaná. Tak čo idete do toho?

Problém s displejom na MacBooku? Apple vám ho zadarmo vymení.
Problém s displejom na MacBooku? Apple vám ho zadarmo vymení.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -