Procesory M1 ukázali prvé ovocie v predajoch počítačov Mac

Ukazuje sa, že o platformu ARM je obrovský záujem. Nenaznačuje nám to len dlhodobá nedostupnosť Macu mini, MacBooku Pro 13″ a MacBooku Air 13″ ale aj finančné výsledky za Q4 2020. Pod rekordnými tržbami sa určitým percentom podpísal aj segment počítačov, ktorý zaznamenal rast predajov na úrovni 21%.

Spoločnosť Apple predala v mesiacoch október, november a december Macy v hodnote 8,7 miliardy dolárov. Medziročný rozdiel predstavuje 1,3 miliardy (v roku 2019 to bolo 7,4 miliardy dolárov). V tomto bode je nutné podotknúť, že firma zarobila podstatne viac, nakoľko sú čipy s označením M1 lacnejšie na výrobu než tie od Intelu. Je to win-to-win situácia.

- Reklama -

Podľa finančného riaditeľ spoločnosti Apple, Luca Maestriho, bol celkový predaj ťahaný novými počítačmi, založenými na platforme Apple Sillicon. Ľudia o ne prejavili veľký záujem a rekordy budú padať aj v roku 2021, kedy sa výrazne rozšíria do viacerých modelov.

Hodí sa tiež spomenúť, že Applu sa darilo aj v oblasti tabletov. iPad ako taký zarobil v Q4 2020 až 8,4 miliardy dolárov, čo predstavuje medziročný rozdiel na úrovni 41%. Počas Q4 2019 firma zaznamenala „len“ 6 miliardové tržby.

Na záver spomenieme poznámku od Tima Cooka, ktorý potvrdil problémy vo výrobe a uviedol, že ak by tu neboli prítomné, samotné čísla by mohli byť ešte lepšie. To čo ale Apple „stratilo“ počas Q4 2020 určite dobehne v Q1 2021. Odolali ste Macu M1, alebo nie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.