Určite nebudeme preháňať keď napíšeme, že prvá generácia 13″ MacBooku Pro s Retina displejom bola veľmi vydarená. Vyrábala sa od roku 2012 do roku 2016 a Apple s ňou zažilo úspešné predajné obdobie.

Toto zariadenie poskytuje do dnešných dní optimálny výkon, perfektnú podporu po stránke všemožných konektorov a samozrejme kvalitný displej s vysokým rozlíšením. Práve Retina panel bol hlavným dôvodom, prečo si ľudia vyberali MacBook Pro 13″ v porovnaní s rovnako veľkým MacBookom Air. Ten mal omnoho nižšie rozlíšenie.

- Reklama -

Apple v roku 2012 tak isto odstránilo mechaniku, vďaka čomu počítač výrazne schudol, znížila sa jeho váha a predĺžila výdrž batérie. Modely Retina z toho obdobia používa stále veľa ľudí a popravde sa im ani nečudujeme, nakoľko sami v redakcii vlastníme 2014 a 2015 verziu. Ak nie ste extrémne náročným spotrebiteľom, modernejší hardvér skrátka nutne nepotrebujete.

S autorizovanou opravou už nepočítajte

Čas sa ale zastaviť nedá a aj Apple musí vytvárať “nepríjemné zoznamy” ako ten, o ktorom sa bavíme v tomto článku. Prvá verzia MacBooku Pro 13″ s Retina displejom sa teraz zaradila medzi zvyšné zastaralé zariadenia, čo v praxi znamená, že vám ich už oficiálne servisné strediská neopravia s originálnymi náhradnými dielmi (platí do vypredania zásob).

Na strane druhej je ale dôležité poznamenať, že pri tak starom hardvéri už ani nie je nutné navštevovať autorizovaný servis a na trhu je stále veľa možností, kde tento MacBook Pro môžete zaniesť napríklad na výmenu batérie.

Napíšte nám do komentára, či vlastníte zariadenie z tejto generácie (vyrábanej medzi rokmi 2012 – 2016) a ak áno, ako ste s ním spokojní. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here