Spoločnosť Apple dnes vydala prehlásenie, v ktorom informuje, že do 30. apríla 2020 bude považovať niektoré zariadenia za zastaralé. Jedná sa konkrétne o MacBook Air a MacBook Pro z rokov 2013 a 2014. Pokiaľ máte tieto počítače, môže sa stať, že budete mať v budúcnosti problémy so servisom.

Ak máte MacBook Air/ Pro 2013/2014, čoskoro mu skončí podpora.

Počítače MacBook sú vo svete veľmi populárne. Medzi ich hlavné výhody patrí napríklad to, že majú skutočne dlhú životnosť. Ľudia ich používajú roky a ani po takej dobe nepociťujú potrebu výmeny za novší kus (snáď okrem výmeny batérie). Pokiaľ sa vám niečo s vašim MacBookom stane a potrebujete ho opraviť, samozrejme, že je to stále možné a nemusíte si kupovať nový model.

V takomto prípade stačí kontaktovať servisné stredisko spoločnosti Apple (alebo neautorizovaný servis) a tam vám už povedia o akú chybu sa zhruba jedná a koľko to bude stáť. Tento systém momentálne zahŕňa aj MacBook Air a MacBook Pro z rokov 2013 a 2014. Pokiaľ potrebujete niečo vymeniť alebo opraviť, odporúčame vám aby ste to urobili čo najskôr. Apple končí s podporou týchto modelov už od 30. apríla.

Ukončenie podpory sa týka týchto MacBookov

  • MacBook Air (11″, Mid 2013)
  • MacBook Air (13″, 2013)
  • MacBook Air (11″, Early 2014)
  • MacBook Air (13″, Early 2014)
  • MacBook Pro (13″, 2014)

Samozrejme, netreba sa obávať toho, že akonáhle dôjde k ukončeniu podpory, tak už svoj starší počítač v prípade poruchy neopravíte. Jablková spoločnosť tvrdí, že sa bude snažiť pomôcť naozaj každému, kto to bude potrebovať, kým budú na skladoch náhradné diely. Okrem iného tu však máme aj kopu neautorizovaných servisov, ktoré vám budú tiež vedieť pomôcť.

Možno, že vám do zariadenia nenainštalujú originálny diel ale nejakú náhradu. To je však už negatívna stránka veci, s ktorou musíte pri používaní čohokoľvek staršieho počítať…

Ak máte MacBook Air/ Pro 2013/2014, čoskoro mu skončí podpora.
Ak máte MacBook Air/ Pro 2013/2014, čoskoro mu skončí podpora.
Prečítajte si tiež  Vďaka tejto vychytávke môžete pristupovať k ľubovoľným apkám priamo z uzamknutej plochy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.