Je neuveriteľné sledovať, ako ide doba dopredu. Kým pred pár rokmi sme do svojich počítačov montovali komponenty, ktorých pamäť RAM bola maximálne 512 MB a machri mávali aj 1 GB, dnes sa všetko posunulo na úplne inú úroveň. Dnes má totiž aj najnovší iPhone 2GB RAM a počítače Mac na 8 GB len začínajú, čo je veľmi slušné číslo. Niektorým ale nemusí stačiť. Práve preto Apple umožňuje pri svojom 27″ iMacu rozšíriť RAM až na 64 GB!

Doteraz len 32GB

Doteraz bolo možné nakonfigurovať si “len” 32 GB, čo je taktiež dosť slušná hodnota na to, aby sa z tvojho iMacu rázom stal super rýchly stroj. Niekomu to ale očividne stačiť nemusí a toto číslo si môže za 1200 $ zdvojnásobiť až na 64 GB RAM. Nový iMac má aj nové sloty a OWC informuje o tom, že každý jeden slot je pripravený na 16 GB RAM. Na e-shope macsales OWC je už dnes možné objednať obrovské 64 GB úložisko.

Ako nás ale spoločnosť informovala o pomerne dobrej správe, prezradila aj jednu trošku horšiu správu, kvôli ktorej sa ale zasa svet nezrúti. Nakoľko menší iMac 21,5″ so 4K retina displejom má spájkovanú operačnú pamäť RAM na základnú dosku, nie je ju možné vymeniť. Zvoliť si teda musí používateľ hneď na začiatku pri objednávke. Vybrať si však môže len 16 GB. Snáď sa toto číslo časom zlepší!

  • Samostatný 16 GB modul – $329.99
  • 32 GB kit s 2×16 GB modulom – $599.00
  • 48 GB kit s 2×16 GB a 2x8GB modulom – $729.00
  • 64 GB kit s 4×16 GB modulom – $1195.00
iMac - svetapple.sk
iMac – svetapple.skimac

 

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here