Hoci je 27″ verzia iMacu už dávno preč z ponuky, nádej na jeho návrat stále žila. To však podľa najnovších informácií už neplatí. Spoločnosť oficiálne pochovala niekdajšieho kráľa medzi stolnými all-in-one počítačmi.

Za touto informáciou stojí priamo spoločnosť Apple, ktorá pre portál The Verge a niektoré ďalšie publikácie potvrdila, že neplánuje predstaviť nový 27″ iMac s čipom Apple Silicon. Dobrou správou ale je, že súčasný iMac 24″ nebude jediným stolným počítačom v ponuke navždy.

Spoločnosť Apple v posledných dvoch rokoch zastavila výrobu 27″ iMacu aj iMacu Pro s procesorom Intel a zatiaľ neponúkla alternatívu v tomto segmente. Jediným dostupným počítačom v tejto kategórii tak zostáva spomínaný iMac 24″, ktorý sa nedávno dočkal aktualizácie v podobe čipu Apple Silicon M3.

iMac 27″ oficiálne máva na rozlúčku

Tieto plány potvrdila PR zástupkyňa spoločnosti Apple Starlayne Meza v jednom z rozhovorov. Spoločnosť preto vyzýva tých, ktorí si robili nádej na väčší iMac, aby zvážili možnosť zaobstarať si Studio Display a Mac Studio alebo Mac mini. V niektorých prípadoch však ide o poriadne drahú alternatívu v porovnaní s iMacom 27″.

iMac 27"
Zdroj: Unsplash / Quaritsch Photography

Ak ste si robili zálusk na iMac s väčšou obrazovkou, nemusíte hádzať flintu do žita. Apple totiž vylúčil len nový 27″, takže možnosť príchodu modelu s väčšou obrazovkou je stále na stole.

Možným prírastkom do tejto kategórie je 32″ iMac s mini-LED obrazovkou, ktorého sa môžeme dočkať už na prelome rokov 2024 / 2025. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Nový iMac 24" dostal okrem čipu M3 aj ďalšie novinky, o ktorých nám Apple nepovedal
Loopi
REKLAMA

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -