Veľa krát sa dostávame k pomerne amatérskym konceptom nejakých Apple produktov (poväčšine iPhonov), ktoré nám vyjadrujú nejakú myšlienku. Ich spracovanie nebýva príliš  dokonalé, no aj napriek tomu to stačí na to, aby sa nám zapáčili. Dneska ti ale ukážeme skutočne podarený koncept, po ktorom možno zatúžiš. Po vyše roku prichádza z dielne Curved Labs ďalší futuristický Mac, tentokrát ale nevychádza z Macintsosha, ale zo staršieho iMacu a vyzerá naozaj super!

Retro počítač od Apple? Tak toto chceme!

Vytvoriť koncept určite nie je jednoduché a človek, ktorý je schopný vytvoriť nejaké podarené zariadenie sa musí naozaj nažiť, aby sa zapáčilo aj masám. Na to treba ale znalosti v 3D programoch a samozrejme aj určitý cit pre dizajn, aby sa to ľuďom páčilo. V prípadne nového konceptu od Curved Labs sa to podarilo na výbornú. Spracovanie je na naozaj vysokej úrovni a dizajn je tiež nádherný, pripomína nám Retro iMac.

- Reklama -

Ide samozrejme o desktop, no v tomto prípade má aj dotykovú vrstvu, čo nám v kombinácií s OSX príliš nejde dokopy, ale nevadí. Displej s rozmermi 17″ by mal stačiť na bežné používanie a takýto produkt by sa hodil možno do obchodov, ako taká štýlová pokladňa, bolo by to praktické, keďže má dotykový displej a vyzeralo by to fantasticky. Na zadnej strane nájdeme zaujímavý stojan, ten ale zrejme nejde zložiť a tak sa z Retro imacu, ktorý len tak autori nazvali eMac, nestane prenosný desktop.

eMac - svetapple.sk
eMac – svetapple.sk

Pomer strán obrazovky je 4:3, čiže presne taký ako pri starých iMacoch. Na zadnej strane nájdeme 3 najnovšie USB-C porty. Potom tu máme dva stereo reproduktory a veľmi zaujímavá vec je určite aj 3D kamera, vďaka dvom objektívom vpredu. Ako materiál bol použitý zrejme hliník a z prednej strany sklo. Vpredu dokonca aj svieti logo Applu, aj keď na modro, čo sa nám popravde celkom nepáči. Každopádne, zvyšok zariadenia sa nám páči a vôbec by sme neboli proti, keby niečo podobné predstaví aj Apple.

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here