Apple si ku včerajšej konferencií pripravilo aj podklady vo forme rôznych videí a reklám, ktorými prezentovalo novinky, ktoré predstavilo. Jednou z noviniek bolo nové a veľmi revolučné ovládanie pomocou Touch Baru, ktorý je vlastne OLED pásikom v poslednom rade klávesnice. Toto ovládanie je veľmi pokrokové (hoci možno nie po technickej stránke). Apple vytvorilo fantastickú reklamu, ktorá Touch Bar prezentuje. Pozri sa na ňu!

Reveal

To, že Apple bola vždy revolučná spoločnosť všetci vieme. Revolúcia v ovládaní prakticky vždy pochádzala od tejto spolčnosti. Pozrime sa napríklad na taký iPod, ktorý priniesol svoje revolučné koliesko, prípadne aj kapacitný dotykový displej, ktorý ponúkol už prvý iPhone. Apple všetkým vlastne povedalo, zahoďte stylusy a používajte prsty. Tak, ako povedalo, tak sa aj stalo a stylusy sa dnes používajú len v prípade, že niekto potrebuje kresliť a podobne. Na klasické ovládanie skrátka nie sú vhodné.

- Reklama -

Rovnako revolúcia ale prišla ešte omnoho skôr, keď Apple začalo používať technológiu myši. Prípadne Trackpad na stoloch počítačoch Mac. Dnes tu máme ďalšiu revolúciu. Prichádza Touch Bar. Pre niekoho možno zbytočný doplnok, no my sme si istí, že akonáhle ho niekto začne používať, bude mať problém, keď príde do kontaktu s počítačom, ktorý ho nemá. Až podozrivo veľmi zjednodušuje ovládanie a celé to navyše vyzerá super. Okrem iného tu vďaka tomuto pásiku mohol pribudnúť aj senzor odtlačkov prstov, Touch ID.

Toto všetko popisuje Apple aj vo svojej reklame Reveal, ktorá kásne dokumentuje vývoj MacBooku z prvých PowerMacov až do dnešných MacBookov Pro, ktoré sú asi najviac rozšírené. Čo na túto reklamu hovoríš?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.