Minulotýždňová konferencia WWDC 2023 priniesla okrem prezentácie nových systémových aktualizácií aj nové hardvérové zariadenia, medzi ktorými nechýbal MacBook Air 15″. Gigant z Cupertina má však ešte stále nejaké tie esá v rukáve.

Podľa analytika Marka Gurmana z agentúry Bloomberg Apple už teraz pracuje na nových MacBookoch Air s čipom M3, ktoré by mali prísť v roku 2024. Gurman tvrdí, že aktualizácie na novú generáciu procesorov sa dočkajú oba modely z radu Air. Pôjde teda aj o 13″ verziu.

Čip Apple Silicon M3 bude vyrobený na báze pokročilého 3nm procesu z produkcie dodávateľskej spoločnosti TSMC. Vďaka tejto technológii sa dočkáme vyššieho výkonu ale aj efektívnejšieho a úspornejšieho prerozdeľovania energie.

Apple Silicon M3 dorazí už čoskoro 

Čip by mal mať rovnaký počet jadier CPU a GPU ako súčasný čip M2, ktorý poháňa MacBooky Air z roku 2022. Následne sa dočkáme minimálne dvoch nadstavieb vo forme Pro a Max, ktoré sa však dostanú iba do vyšších MacBookov Pro. Základný počítač s tenučkým dizajnom zostane určený skôr pre menej náročných spotrebiteľov.

MacBook Air M2
Zdroj: YouTube / 钟文泽 (úprava redakcie)

Na stole je však ešte jeden predpoklad, ktorý by sa už onedlho mohol vyplniť. Apple má totiž v pláne predstaviť úplne nový iMac, ktorý nahradí svojho doterajšieho predchodcu z roku 2020. Súčasná generácia totiž ešte stále funguje na čipe Apple Silicon M1, ktorý bude nahradený minimálne generáciou M2.

Ak vás zaujímajú novinky týkajúce sa nového MacBooku Air 15″, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky novinky.

Prečítajte si tiež  Čo robiť, keď pri sebe nájdete cudzí AirTag alebo AirPods, ktoré vás sledujú?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here