Apple môže minulý rok zapísať do histórie ako neúspešný. Všetci sme už boli veľa krát informovaní, že predaje neboli ktoviečo a Apple nevykázalo prvý pokles od roku 2001. Ľudia po celom sete sa začali báť o to, či nejde o rýchly koniec tohto giganta. Ako sa však ukázalo, akcie majú dnes rekordné hodnoty a o produkty je zase záujem. Minulý rok to bolo ale tragické, MacBook chcelo až o 10% menej užívateľov ako rok predtým.

Nízky záujem

Všetci asi veľmi dobre vieme, čo najnovší veľmi malý záujem o počítače Mac spôsobil. Problém bol v tom, že Apple predstavilo novú generáciu až v októbri a za posledné 2 mesiace v roku proste nedokázalo dohnať stratu, ktorú vytvorilo pred tým. Ľudia už vedeli, že čochvíľa prídu nové, a tak niekoľko mesiacov pred premiérou nových počítačov logicky nekupovali tie staré. Dokopy v číslach predalo Apple v roku 2016 o 10% menej Macov ako v roku 2015. To môžeme považovať za veľký neúspech, najmä ak je na tom podobne aj iPhone. Už model 6S a 6S Plus nebol zrovna predajný hit. iPhone 7 a 7 Plus už vôbec nie.

Pokiaľ sa pozrieme ešte späť do počítačového sveta, Apple týmto svojim pochybením spôsobil aj to, že v rebríčku TOP 5 sa dostal na posledné, piate miesto. Netvrdíme, že je to zlé, ale mohlo by to byť aj lepšie, že? Pred Applom sú potom spoločnosti ako: Asus, Dell, HP a Lenovo. Znamená to teda, že tie najpredávanejšie počítače vôbec. Apple má so svojim Macom aktuálny podiel na trhu len 7,1%. Uvidíme ako sa to vyvŕbi tento rok. Apple má v pláne okrem iného aj predstavenie celkom nového MacBooku, ktorý bude omnoho výkonnejší ako ten súčasný.

Takýto počítač by už vedel zahrať do karát nie? Rovnako tak aj to, keby Apple predstavilo novú generáciu high-end počítača, Mac Pro, ktorý je už pekne zastaralý a stráca na ňom veľké predaje najmä kvôli tomu, že ho vôbec neaktualizuje!

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt macbook

Prečítajte si tiež  Toto je 10 výborných seriálov a filmov na Apple TV+, ktoré by ste si mali pozrieť!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.