Pokiaľ pracujete každý deň niekoľko hodín na počítači, kvalitný monitor by mal byť základom vašej kancelárskej výbavy. Dnes vám ukážeme jedno širokouhlé riešenie od Samsungu s pomerom strán až 21:9 a vysokým rozlíšením, ktoré sa dá kúpiť v zľave za vynikajúcu cenu.

Monitor s kódovým označením „SJ55W“ má 34″ uhlopriečku, vďaka čomu sa vám na ňom bude pohodlne pracovať aj keď si na jednej ploche otvoríte niekoľko okien. Jeho rozlíšenie 3 440×1 440 px predstavuje až 2,4-násobok hustoty pixelov klasického FullHD. Vďaka tomu vám na obrazovke nebudú prekážať otravné „kocky“. Samsung tiež pri svojom 34″ monitore sľubuje nádherné farby a vysoký kontrastný pomer.

Štandardná cena monitora sa pohybuje na úrovni 408 €, no po kliknutí na tento odkaz ho môžete kúpiť už od 299 €. Skvelou správou je, že ide priamo o autorizovaného predajcu spoločnosti Samsung, čo je veľké plus.

Monitor má funkciu Picture-by-Picture

Monitor 34" Samsung
Zdroj: Samsung

Samotné zariadenie využíva plný potenciál 34″ uhlopriečky s pomerom strán 20:9, čoho dôkazom je aj režim „Picture-by-Picture„. Vďaka tomu si môžete monitor hravo rozdeliť na dve pracovné plochy, vďaka čomu si lepšie zorganizujete svoju prácu.

Každá z plôch je schopná zobrazovať obsah z iného zdroja, no vy uvidíte všetko pekne vedľa seba. Veľkou výhodou je tiež to, že veľkosť z jedného zdroja je možné zmenšiť až na 25 % pôvodnej veľkosti a následne ho umiestniť kdekoľvek potrebujete. Je to skrátka užitočná funkcia, ktorú ocenia najmä náročnejší spotrebitelia.

Monitor 34" Samsung
Zdroj: Samsung

Monitor má v štandardne Y-stojan, kovový rám a veľmi štíhly dizajn, vďaka čomu vyzerá veľmi moderne či už doma, alebo v kancelárii. Rovnako v ňom nájdete viacero vstupov (DisplayPort, DisplayPort 1.2, HDMI 1.4, HDMI 2.0) pre zaručenie špičkovej kompatibility.

Ideálny aj na hranie 

Monitor 34" Samsung
Zdroj: YouTube / Techno Review

Na záver spomenieme, že 34″ monitor má 76 Hz obnovovaciu frekvenciu, ale aj režim „Low Input Lag Mode„, vďaka ktorému minimalizujete oneskorenie medzi myšou či klávesnicou a odozvou na obrazovke. Rovnako tak je súčasťou jeho výbavy aj funkcia MD FreeSync, ktorá vám počas hrania odstráni nepríjemné trhanie a čo najlepšie zosynchornizuje obnovovaciu frekvenciu medzi monitorom a grafickou kartou počítača.

Z nášho pohľadu ide teda o rozumnú a veľmi univerzálnu voľbu, ktorá sa hodí do kancelárie, ale aj na večerné odreagovanie pri nejakej tej online zábave.

Samsung SJ55W kúpite po kliknutí na tento odkaz za najlepšie ceny na Slovensku. Dajte nám vedieť do komentára, či s ním máte skúsenosti. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Apple A9 bude definitívne vyrábať Samsung!

Na záver ešte dávame do pozornosti náš e-shop Loopi.sk, na ktorom nájdete širokú ponuku kvalitného príslušenstva pre rôzne Apple zariadenia, vrátane veľkého množstva náramkov pre inteligentné hodinky Apple Watch. Nákupom v internetovom obchode podporíte našu tvorbu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -