Všetko smeruje k tomu, že spoločnosť Apple predstaví úplne nový MacBook Pro 14″ a 16″ ešte tento rok, pričom v oboch prípadoch sa môžeme tešiť na ARM procesor, pravdepodobne s názvom Apple M1X.

MacBook Pro

Novinka z dielne cupertinského giganta prejde rozsiahlym redizajnom a zbaví sa zaoblených hrán. Jej tvar by mal byť plochý podobne, ako pri iPade Pro. S týmito zmenami však prídu aj menej populárne rozhodnutia. Hovorí sa, že Apple odstráni obľúbený Touch Bar.

Úzku dotykovú plochu nahradia fyzické tlačidlá, na ktoré sme boli zvyknutí aj v minulosti. Touch Bar zrejme nenaplnil očakávania profesionálov a niektorým z nich viac prekáža než pomáha. Aj to je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa s ním nepočíta do budúcna. Staré dobré fyzické klávesy sú predsa len ergonomickejšie.

MacBook Pro 13" (M1) očami náročného používateľa Windowsu. Je naozaj taký dobrý?

Nové tlačidlo Touch ID

Aby toho nebolo málo, Apple sa chce venovať aj ďalšiemu prvku na klávesnici. Ako uvádza zahraničný portál AppleTrack, firma plánuje vynovený senzor otlačkov prstov, ktorý nazývame Touch ID.

Zatiaľ nie je známe, či inžinieri zmenia technológiu, na ktorej princípe senzor funguje. Tá súčasná je z nášho pohľadu spoľahlivá a netreba sa jej špeciálne venovať. Čo však bude iné je prítomnosť malých a samostatných LED diód pod týmto senzorom.

Tie nebudú súčasťou podsvietenej klávesnice ale majú pracovať ako samostatná jednotka. No a na čo to bude dobré? Odpoveď je celkom jednoduchá. Vývojári môžu tlačidlu Touch ID poskytnúť samostatné farebné animácie v prípade, že nebude len matne čierne tak ako dnes.

Magic Keyboard

Na jeho povrchu by sa mohol vyskytnúť prstenec po vzore novej Magic Keyboard dodávanej ku iMacu 24″ alebo rovno biela plocha, ktorá by sa po aktívácii Siri premenila do podobných farieb, ako dotyková plocha na inteligentnom reproduktor HomePod mini.

Nechajme sa teda prekvapiť, čo si pre nás spoločnosť Apple pripravila. Nový MacBook Pro 14″ a 16″ sa ukáže pravdepodobne koncom tohto roka. O všetkom vás budeme samozrejme včas informovať.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJappletrack
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.