Apple Store je miesto, kde zavíta nejeden návštevník daného miesta len preto, aby zažil tú atmosféru, ktorú vo svojej krajine nezažije, pretože Apple Store nie je úplne všade. Najnovšie je jeden čerstvo otvorený na Union Square, no a tento obchod je vskutku úžasný. Apple ukázalo, že nie je priekopníkom len v priemyselnom dizajne ale aj v architektúre.

Tento Apple Store je brutálny!

Apple Store obchody sú naozaj úžasné, Apple svoju prvú predajňu otvoril presne pred 15 rokmi, v roku 2001 a od tej doby už otvoril takmer 500 ďalších obchodov. Zaujímavé nie je to, koľko sa mu podarilo otvoriť kamenných prevádzok ale skôr to, aký majú obrat na meter štvorcový. Apple tu má také zisky, že sa mu nedokáže vyrovnať žiaden iný obchod na našej planéte. Predaje a transakcie, ktoré sa tu dennodenne udejú sú doslova neuveriteľné!

- Reklama -

Dizajn obchodov, či už interiéru alebo exteriéru, je v každom prípade tak dokonalý, že by mohol pokojne diktovať iným obchodom, ako by mal vyzerať. Ľudia ich doslova milujú a vyhľadávajú len aby ich mohli vidieť zblízka. Apple stále inovuje aj svoje obchody a okrem obrovských 6K obrazoviek tu nájdeme ďalšie zaujímavé doplnky, ktoré robia z nezaujímavých predajní výnimočné skvosty.

Tak, ako takmer každý jeden Apple Store, aj tento, ktorý ti teraz predstavíme ponúka niečo naozaj výnimočné. Niečo, čo nemá žiaden iný obchod na svete. Sú to 42 stôp (cca 12 metrov) vysoké otváracie dvere do predajne. Na prvý pohľad možno nič nejako extra zaujímavé, no pokiaľ sa na to človek pozrie ako na celok zistí, že to vyzerá naozaj fantasticky a výnimočne, čo bol aj určite jedným z cieľov tohto prvku. Okrem iného má tento konkrétny Apple Store aj moderný interiér a samozrejme všetky možné produkty a príslušenstvo, ktoré má Apple v ponuke.

Čo povieš na takúto predajňu, chcel by si, aby takéto niečo predstavilo Apple aj u nás na Slovensku? 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.