Mark Gurman (presnosť 88,7 %) z agentúry Bloomberg vydal tesne pred vývojárskou konferenciou správu, v ktorej zhrnul všetky svoje postrehy a zistenia. Ukázalo sa, že vylepšenie macOS 12 bude pravdepodobne len veľmi „decentné“.

Toto tvrdenie neznie príliš pozitívne, no v princípe mu rozumieme a stotožňujeme sa s ním. Ako iste viete, Apple minulý rok ukázalo macOS 11 Big Sur, ktorý spôsobil obrovskú zmenu v operačnom systéme.

Podobné aktualizácie sa nemôžu diať pravidelne a preto firma prinesie v roku 2021 iba niekoľko menších úprav.

Apple sa sústredí na funkčnosť 

Z nášho pohľadu sa inžinieri budú zameriavať na čo najlepšiu optimalizáciu, rýchlosť, reakcie a úsporu energie. Ako iste viete, macOS 11 Big Sur bol po dlhej dobe relatívne problémový OS a toto renomé treba napraviť.

Okrem iného sem Apple môže zakomponovať aj rôzne bezpečnostné funkcie, upravené prvky ovládania či dodatočné nastavenia, ktoré sa zatiaľ na Macu nevyskytovali. Nechajme sa prekvapiť už čoskoro na WWDC21.

Na záver sa vrátime ku názvu, ktorý zatiaľ nebol odhalený. V kuloároch sa šepká, že to bude buď macOS 12 Mammoth alebo macOS 12 Monterey. V princípe to však môže byť aj úplne ináč. Napíšte nám do komentára, ktorý z týchto názvov sa vám pozdáva viac.

 

 

Prečítajte si tiež  iPhone 16 Pro / 16 Pro Max a jeho presné rozmery. Odhalil ich únik
Môže ťa zaujímať
- Reklama -