Keď niekto spomenie slovíčko Mac medzi dlhoročnými používateľmi operačného systému Windows, veľa ľudí si v tej chvíli vybaví šialené drahé zariadenia od spoločnosti Apple. Pravda je ale taká, že niektoré z týchto počítačov môžete získať extrémne lacno. Dôkazom je Mac mini s procesorom M1, ktorý vám dnes predstavíme.

Mac mini bol predstavený koncom roka 2020, takže dnes už nejde o najväčšiu novinku. Jeho hardvér ale ponúka veľmi výkonný čip s 8-jadrovou GPU, 8-jadrovým CPU, 256 GB SSD pamäť a 8 GB RAM. Ak sa vám to nezdá, ako prelomový výkon, verte, že funguje príkladne a stále dokáže prekonať väčšinu svojich konkurentov. O to zaujímavejšie to znie vo chvíli, keď vám prezradíme jeho cenu vrámci akcie Black Friday.

Počítač, ktorý je určený hlavne na kancelárske potreby, prípadne je vhodný aj pre študentov Apple štandardne predáva za 799 € s DPH. Ide tak o najlacnejší Mac v ponuke.

Keďže sú však výpredaje a prémioví reselleri sa chcú tohto počítača zbaviť, teraz ho môžete v iStores získať len za 701,61 € s DPH. Ušetríte bezmála skoro 100 € a dostanete špičkový počítač s 24 mesačnou zárukou. Black Friday však platí len do konca víkendu. Mac mini s procesorom M1 kúpite aktuálne najlacnejšie na Slovensku u týchto predajcov.

Možno budete potrebovať aj príslušenstvo. Ak si ho kúpite výhodne, oproti iMacu ušetríte viac ako 550 €

Mac mini na stole v kancelárii
Zdroj: Unsplash / Ryland Dean

Dôležité je zdôrazniť, že Mac mini nemá žiaden vstavaný displej, klávesnicu ani myš. Kupujete si ho teda ako samostatný počítač, ku ktorému treba tieto komponenty pripojiť.

Za predpokladu, že ich nemáte a chcete získať kvalitu, rozhodli sme sa vám pomôcť s nákupom. Najlepší „Apple“ zážitok dosiahnete s Magic Mouse 2. generácie, ktorá sa aktuálne predáva len za cca 69 € (bežná cena je cca 89 €).

Rovnako tak budete potrebovať aj originálnu klávesnicu od Apple. Magic Keyboard 2. generácie je tiež v zľave, pretože normálne sa predáva od cca 109 €, no vy ju môžete získať za oveľa príjemnejších cca 95 €.

Do tretice potom nesmieme zabudnúť na kvalitný monitor s rozlíšením 4K. Vybrali sme pre vás obľúbený Asus VG289Q, ktorý kúpite len za cca 249,99 €. Jeho štandardná cena sa pohybuje na úrovni cca 285 – 300 €.

Ak to porovnáte s iMacom 24″, ktorý má rovnaký výkon ako Mac mini (musíme teda vybrať silnejšiu a drahšiu verziu), zistíte, že ušetríte stovky eur. Aktuálne najnižšie ceny na iMac 24″ môžete zobraziť tu.

Prečítajte si tiež  Sony WH-1000XM5 sú v zľave za perfektnú cenu. Ani AirPods Max sa na ne nechytajú
iMac 24" v žltej farbe s kompletným príslušenstvom za vynikajúcu cenu
Zdroj: Unsplash / Jay Wennington

Apple svoj stolný počítač predáva 1 669 €. Ak zrátame nákupnú cenu Macu mini spolu so všetkým príslušenstvom, dostaneme sa na čiastku cca 1 115 €. Tým, že si kúpite hardvér separátne teda ušetríte viac ako 553 eur. A to sa oplatí.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -