Spoločnosť Apple sa počas prvého tohtoročného eventu rozhodla predstaviť 24″ iMac s úplne novým dizajnom v siedmych samostatných farbách a s procesorom M1, ktorý už poznáme z Macu mini. V tomto článku sa dozviete, koľko si zaň zaplatíte na Slovensku.

Ešte predtým ako sa do toho pustíme treba napísať, že, slovenskí predajcovia zvyčajne kopírujú cenník rakúskeho Apple Online Store. Aj preto sme sa vybrali na jeho internetovú stránku, aby sme zistili všetky potrebné informácie.

- Reklama -

Základný model

Apple zvolilo pri iMacu podobnú politiku ako pri MacBooku Air. K dispozícii je aj základná – najlacnejšia verzia, ktorá ponúka čip M1 s okresaným 7-jadrovým GPU. Okrem toho ju kúpite iba v 4 farebných kombináciách a tak isto tu nemôžete počítať s dvoma USB 3 portmi a pripojením gigabitového Ethernetetu. Drobný rozdiel sa nachádza aj na úrovni klávesnice, kde na rozdiel od drahších modelov chýba Touch ID.

Zariadenie bude na Slovensku štartovať so sumou 1 449,00 €, pričom môžete počítať s 256 GB úložiskom, 8 GB operačnou pamäťou RAM, procesorom M1, 24″ 4,5K Retina displejom a ďalšími novinkami.

Plnohodnotný model

Pokiaľ si vyberiete drahšiu verziu, tá je už k dispozícii v siedmych farebných prevedeniach a procesor M1 má 8-jadrové GPU. Ako bonus sú tu vyššie uvedené porty a Touch ID na bezdrôtovej klávesnici Magic Keyboard. Zariadenie v tejto konfigurácii štartuje na Slovensku od 1 669,00 €.

Vrcholová verzia

Aktuálne najdrahším modelom je ten, ktorý sa v zásade nelíši od strednej verzie. Jediným rozdielom je prítomnosť väčšieho, až 512 GB úložiska. To je všetko… Zaplatíte zaň 1 899,00 €.

Napíšte nám do komentára, ktorý z uvedených modelov vám príde cenovo najzaujímavejší. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.