Spoločnosť Apple predstavila minulý mesiac úplne nový MacBook Pro 14″ a 16″, pričom zákazníkom umožnila výber z dvoch procesorov M1 Pro a M1 Max v rôznych konfiguráciách. Veľké technologické spoločnosti na to stihli reagovať a týmito strojmi v plnej konfigurácii plánujú zabezpečiť svojich zamestnancov.

S celou situáciu začal Mahyar McDonald zo spoločnosti UBER, ktorý uviedol, že všetci iOS vývojári dostanú upgrade firemného počítača na nový MacBook Pro 16″ s čipom M1 Max a 64 GB RAM. Bavíme sa pritom o stroji, ktorý sám o sebe môže stáť viac ako 4 000 $.

Ďalším v poradí bol John Szumski – vedúci pracovník sociálnej siete Twitter, ktorý vo svojom príspevku netajil nadšenie z toho, že svojim iOS a Android vývojárom umožnil prejsť na nové „plne nabité“ MacBooky Pro s čipom M1 Max, ktoré Apple odhalilo iba minulý týždeň.

Na záver sa objavilo vyjadrenie aj o Gergelia Orosza z The Pragmatic Engineer, ktorý na svojom Linked In profile uviedol, že aj platforma Shopify prechádza na MacBooky Pro s čipom Apple Sillicon, pričom však zamestnancom umožní nechať si aj staršie zariadenia s procesorom od Intelu.

Prečo veľké firmy prechádzajú na top konfigurácie 16″ MacBooku Pro s čipom M1 Max? 

No a ak vás zaujíma aký je na to dôvod, odpoveď je veľmi jednoduchá. Obrovské firmy, ktoré vkladajú do vývoja softvéru desiatky miliónov dolárov sú presvedčené, že 4 000 $ určených na špičkový hardvér pre ich šikovných softvérových inžinierov v skutočnosti ušetrí hodiny práce a taktiež zvýši celkovú produktivitu v priebehu najbližších dvoch rokov (kým príde ku ďalšej výmene počítačov).

)

Prečítajte si tiež  Pozrite sa na reštaurovanie vzácneho čierneho MacBooku z roku 2007

Taktiež je však možné, že Apple týmto spoločnostiam zaslalo ponuku prípadne už uzavrelo dohodu, že ak nakúpia väčšie množstvo počítačov (môže ísť pokojne aj o desiatky či dokonca stovky kusov), urobí im výhodnejšiu cenovú ponuku. No a to pri pohľade na schopnosti nového MacBooku Pro s čipom M1 Max tieto firmy neodmietli.

Čo si myslíte o tomto prístupe vy. Chceli by ste pracovať v spoločnosti, kde dostanete ako zamestnanecký bonus MacBook Pro 16″ s procesorom M1 Max a 64 GB RAM? Dajte nám vedieť do komentára.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.