Existuje mnoho produktov od spoločnosti Apple, o ktorých ste zrejme nikdy nepočuli. Je to buď tým, že boli predstavené ešte veľmi dávno (najmä v prvej polovici 90-tych rokov) a neboli úspešné alebo sa vyrábali iba v malom množstve. No a presne to je príbeh čierneho MacBooku, na ktorý sa pozrieme vo videu nižšie.

Zariadenie bolo vyrobené v roku 2007 a vo väčšine prípadov sa dodávalo so striktne bielou farbou. Tá koniec koncov najlepšie pasovala spoločnosti Apple.

Spomínaný MacBook pochádzal ešte z čias, kedy Apple nepoužívalo iba hliník a tak môžeme na záberoch nižšie vidieť špinavú plastovú konštrukciu.

Samozrejme, že tu nechýba ani množstvo portov, vďaka ktorým ste si sem mohli pripojiť rôzne príslušenstvo. Tento koncept Apple zabilo v MacBooku 12″ (s príchodom USB-C) v roku 2015 a vrátilo sa k nemu až v súčasnosti, v rámci poslednej generácie MacBooku Pro.

Unikátna verzia s väčším úložiskom 

No a ako vlastne vznikol čierny MacBook v roku 2007? Odpoveď je jednoduchá. Spoločnosť Apple chcela predstaviť špeciálnu verziu, ktorá by sa líšila od všetkých ostatných prevedení.

Za príplatok 300 austrálskych dolárov (cca 195 €) ste teda mohli získať čierne telo počítača s tým, že ponúkal o 40 GB viac úložiska (namiesto 120 GB až 160 GB) čo bolo vzhľadom na dobu, v ktorej sa predával celkom dosť.

Iný „hardvérový“ bonus však z príplatku nevyplýval.

Prečítajte si tiež  Chlapík vyčistil a zrenovoval iBook G3. Takto vyzeral predchodca MacBooku spred 22 rokov

Je tiež zaujímavé, ako kedysi Apple pristupovalo ku možnosti rozšírenia hardvéru. MacBook z roku 2007 mal veľmi jednoducho vymeniteľnú batériu ale aj operačnú pamäť RAM či pevný disk. V súčasnosti už so všetkým musíte navštíviť servisného partnera a mnoho podobných úprav nie je možných.

Dajte nám vedieť do komentára, či si spomínate na tento raritný Mac alebo ste ho dokonca vlastnili. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here