Spoločnosť Apple pred pár týždňami vylepšila aj MacBook Pro 15″ s retina displejom, ktorý dostal nové procesory, grafiku ale aj úložný priestor a rovnako tak aj ForceTouch Trackpad, ktorý je tento rok predstavený ako novinka v menšom 13″ a ešte menšom 12″ modeli. Pozri sa na unboxing najnovšieho modelu, ktorý dostala redakcia 9to5mac.com a už stihla natočiť aj krátke video!

MacBook 15″ Retina

Nový MacBook 15″ s retina displejom dostala redakcia 9to5mac.com konkrétne v konfigurácií 2,5 Ghz, 16 GB pamäte RAM a 512 GB interného úložiska. Už na prvý pohľad je teda jasné, že nepôjde o žiaden podpriemerný počítač ale skôr o nadupanú mašinu. Okrem iného počítač prešiel z Nvidia grafických kariet na tie od AMD, čo môže byť na prvý pohľad aj krok späť, keďže AMD nemusí podporovať všetko to čo Nvidia, avšak toto je Mac a nie klasické PC, čo podobné úvahy vylučuje.

V balení nenájdeš nijaké prekvapenia ale iba to, čo si našiel u predošlých verzií takéhoto MacBooku a teda samotný počítač, nejakú tú príručku, samozrejme Apple nálepky, čistiacu handričku aby si mal vždy prekrásne čistý displej a samozrejme nabíjačku, bez ktorej by si asi  veľa neurobil. Dizajn nového MacBooku je rovnaký ako po iné roky. Na jeho prednej strane (konkrétne tohto kúsku) sa však nachádza špeciálna nálepka, ktorá je v matnej čiernej a má ochrániť telo MacBooku pred nepríjemnými škrabancami. Navyše má tak trošku odlíšiť počítač od ostnatých na ulici.

Čo sa týka grafickej karty, tak Apple tento rok odstavil Nvidiu a dal zelenú jej najväčšiemu konkurentovi AMD. Do počítača sa dostala konkrétne AMD R9 370X s 2 GB pamäte RAM. Aj keď tu nie je veľký grafický rozdiel medzi bývalou grafikou od Nvidie a súčasnou AMD, táto je lepšia napríklad čo sa týka strihania videa či grafiky.

Na následujúcom videu uvidíš okrem unboxingu aj benchmarky, ktoré ti ukážu skutočný výkon tohto tátoša. Čo povieš? Kúpil by si si ho?

Prečítajte si tiež  Apple tvrdí, že 8 GB RAM v základnom MacBooku stačí. Toto sú jeho argumenty
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.