Spoločnosť Apple ešte začiatkom minulého mesiaca predstavila úplne nový MacBook Air M3, ktorý dostal niekoľko hardvérových vylepšení na čele s novým procesorom. Ak sa vám tento počítač zapáčil a zvažujete jeho kúpu, mali by ste vedieť, že teraz sa dá získať za veľmi výhodnú cenu. Napriek tomu, že je na trhu len niekoľko týždňov, príjemne na ňom ušetríte.

MacBook Air M3 má 13″ Retina displej s vysokým rozlíšením 2560 x 1664 pixelov a extrémne tenkými rámikmi. Používatelia sa tiež môžu tešiť na prémiové spracovanie a solídnu hliníkovú konštrukciu, ktorá je nielen elegantná, ale aj veľmi odolná. Zároveň tiež platí, že MacBook Air M3 je extrémne kompaktný. Má veľmi príjemné rozmery a váhu len na úrovni 1,24 kilogramu. Toto všetko s čipom, ktorý má aj na dnešnú dobu extrémny výkon. Procesor M3, ktorý je vyrábaný 3 nm procesom disponuje 8-jadrovým CPU a 10-jadrovým GPU. Apple tvrdí, že oproti čipu M1 je až o 60 % výkonnejší. Oproti čipu M2 by mal rozdiel predstavovať slušných 20 %.

No a aká je cena tohto počítača? MacBook Air M3 nepatrí medzi lacné zariadenia, no keď si ho raz kúpite, môžete si byť istí, že vám vydrží fungovať pokojne aj päť a viac rokov. Apple ho štandardne predáva za 1 299 € s DPH, avšak vy ho po kliknutí na tento odkaz môžete kúpiť len za 1 214 € s DPH. Ušetríte teda slušných 85 € na zariadení, ktoré sa do zliav tak skoro nedostane. Zároveň si môžete byť istí, že MacBook Air M3 zvládne okrem bežných kancelárskych úloh aj náročnejšie procesy, ako prácu s grafikou či strihanie videa. Vôbec sa pri tom nebude prehrievať.

MacBook Air
Zdroj: Apple

To čo je na MacBooku Air M3 dobré je aj veľmi dobre navrhnutá klávesnica s nožnicovým systémom, na ktorej sa pohodlne píše. Zamilujete si aj veľký Trackpad či možnosť odomykania zariadenia cez snímač skenovania prstov Touch ID. Aby toho nebolo málo, MacBook Air M3 má aj kvalitné reproduktory, MagSafe nabíjanie, podporuje až dva externé displeje (5K pri 60 FPS) či technológiu Wi-Fi 6E.

Apple tiež prepracoval jeho povrchovú úpravu v čiernom prevedení (Space Black), ktorá lepšie odoláva odtlačkom prstov a nechýbajú ani kvalitnejšie mikrofóny. Oveľa dôležitejšia zmena sa však udiala na SSD disku, ktorý na rozdiel od predchodcu s čipom M2 pozostáva z dvoch 128 GB NAND čipov. Vďaka tomu je disk o desiatky percent rýchlejší. Minulej generácii MacBooku Air bol tento nedostatok často vyčítaný. Ak sa vám teda nový počítač s procesorom M3 zapáčil, po kliknutí na tento odkaz ho kúpite len za 1 214 € s DPH. Z nášho pohľadu tu nie je veľmi nad čím rozmýšľať no rozhodnutie necháme na vás.

Prečítajte si tiež  Windows 11 a MS Office 2021 Professional: Prečo platiť stovky eur, keď sú skoro zadarmo? Takáto ponuka sa neodmieta

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -