Spoločnosť Apple naposledy aktualizovala svoje počítače Mac na poslednej konferencii, kedy do rodiny pribudol aj 12″ MacBook s retina displejom. MacBook Pro 13″ s retina displejom a MacBook Pro 13″ bol síce vylepšený, no na 15″ MacBook Pro s retina displejom a na 27″ iMac sa akosi zabudlo. podľa istého francúzskeho servera by sme sa mali týchto zariadení dočkať už túto stredu! 

Nové Macy

Spoločnosť Apple by mala predstaviť novinky z portfólia svojich počítačov Mac už túto stredu. Vylepšené by mali byť konkrétne dva modely. Malo by ísť o 15″ MacBook Pro s retina displejom a 27″ iMac.

Podľa všetkého nepôjde o nijakú výraznú zmenu, no minimálne pri MacBooku Pro s 15″ retina displejom by sme sa mali tešiť na Force Touch Trackpad, ktorým už nejaký ten piatok disponuje aj jeho mladší brat. Okrem iného však prídu aj nové Intel prcesory a aj nová grafika Intel Iris 6100.

Pokiaľ sa pozrieme na väčší iMac s 27″ displejom, tak sa tu objavuje otázka, či pôjde o klasický alebo skôr novší model s 5K retina displejom. Tak či onak by sme tu mali nájsť len hardwarové zmeny.

To znamená, že prítomnosť novších procesorov, či grafický kariet by tu mala byť samozrejmosťou. O všetkom by sme sa mali dozvedieť už túto stredu. Táto špekulácia síce nie je ničím podložená, no v súčasnosti sa objavuje pri MacBookoch Pro 15″ v obchodoch Apple Store dlhšia dodacia lehota, čo mohol spôsobiť práve nedostatok modelov, ktoré sa už prestali vyrábať!

Prečítajte si tiež  Apple chystá vodeodolný iPad. Kedy príde na trh?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.