Marques Brownlee je jeden z najznámejších amerických technologických recenzentov a youtuberov, ktorý má na svojom konte stovky úspešných videí.

Hoci nejde o novinku, pred pár rokmi sa do detailov pozrel na prvý Macintosh z roku 1984 a vo svojom videu spomenul množstvo zaujímavostí, ktoré budú určité lákavé pre fanúšikov tejto technologickej spoločnosti.

Vo videu nechýba unboxing, vďaka čomu môžete vidieť, že posadnutosť dokonalým balením nepretrváva v spoločnosti Apple len posledných desať alebo dvadsať rokov.

Už Macintosh a každý jeho komponent mal v krabici svoje dokonalo premyslené miesto a jeho rozbaľovanie muselo byť veľkým zážitkom.

Dokonca sa v balení nachádzali aj dobové nálepky spoločnosti Apple, ktoré boli k tomuto zariadeniu k dispozícii. Firma vtedy ešte používala farebné pásikavé logo, ktoré môžete vidieť aj na samotnom počítači.

Apple bolo v roku 1984 úplne inde ako konkurencia 

Je fascinujúce, čo už v roku 1984 dokázal jeden z prvých osobných počítačov, ktorý bol určený pre bežných spotrebiteľov. Napomáhal mu v tom vlastný operačný systém s jednoduchým používateľským rozhraním a taktiež vstavaný displej, myš či ďalšie podporované príslušenstvo.

Cupertinská spoločnosť myslela samozrejme aj na bohatú softvérovú podporu a tak tento počítač disponoval programami na kreslenie, písanie textov, vzdelávanie, hranie hier atď…

Prečítajte si tiež  Apple Macintosh - Takto sa vyvíjal legendárny počítač od Apple

Pozrite si video nižšie a dajte nám vedieť do komentára, či ste niekedy mali tú česť vyskúšať prvý Macintosh. Sme veľmi zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Poznámka: Aj keď je video v anglickom jazyku, môžete si zapnúť titulky s automatickým prekladom do slovenčiny. Hoci to možno nebude 100 %, drvivej väčšine informácii určite porozumiete. 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here