MacBook je veľmi dôležitým produktom, nakoľko ho každý jeden rok nakupujú milióny profesionálov pre svoju robotu. Minulý rok to ale nijak extra model nebol, hoci je krásny, výkonnostne nestačil, a tak sa Apple musí snažiť napraviť svoje resty z roku 2016 v roku 2017. Počítače budú výkonnejšie. Na čo sa môžeme tešiť pri aktualizovaných modeloch?

Aktualizované modely

Nakoľko bol minulý rok predstavený celkom nový MacBook s úplne novým dizajnom, je ti asi jasné, že Apple týmto smerom nepôjde a použije to, čo predstavilo minulý rok tak, ako vždy. Tento dizajn bude používaný pri MacBooku počas ďalších minimálne 3 rokov, no nám to vôbec nevadí, pretože pôsobí moderne a je naozaj vydarený. Problém je ale v tom, že práve kvôli dizajnu nemohli mať minuloročné modely také HW, aké by potrebovali. To by sa mohlo zmeniť ale tento rok.

- Reklama -

Nie, teraz nehovoríme o celkom novom MacBooku, ktorý by mohol priniesť vysoký výkon a až 32GB RAM, ale o aktualizovaných modeloch s modernejšími procesormi od Intelu. Hovoríme o novej rade Kaby Lake, ktorá by sa tu mala montovať už čochvíľa.

V súčasnosti sú používané procesory Intel Skylake, no očividne nestačia. Apple musí ponúknuť viac a nová rada procesorov by výkonnostné rezervy počítačov mohla bez problémov vyriešiť. Všetko vieme vďaka zmienke v MacOS o identifíkatoroch, teda kódových označeniach, ktoré naznačujú práve nové procesory.

Nemáme síce informáciu, či tieto kódové označenia riešia všetky predstavované modely, no podľa odhadov súvisia len so všetkými minuloročnými modelmi. Hovoríme teda o MacBooku Pro 13″ bez TouchBaru, MacBooku 13″ s TouchBarom, no a potom MacBooku 15″.

Nové procesory by mohli v režime Turbo Boosť dosahovať až frekvenciu 4GHz-4,1GHz a to už znie veľmi slušne. Nevieme, kedy sa nových počítačov budeme môcť dočkať a otestovať ich, ale KGI tvrdi, že by tak malo byť niekedy v tretej štvrtine tohto roka, tak sa teda veľmi tešíme. Zaujíma nás ale aj tvoj názor, tiež sa tešíš na nové počítače?

MacBook - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.